Або думай сам - або той, кому доводиться думати за тебе, відніме твою силу, переробить всі твої смаки і звички, по-своєму вимуштрує і вихолостить тебе.
Френсіс Фіцджеральд, американський письменник, найбільший представник так званого «втраченого покоління» в літературі

Агресія зростає

«Росія дійсно нарощує свою присутність на окупованих територіях. Ми маємо бути готові», — військовий експерт
13 серпня, 2018 - 19:25
РОСІЯ ЩЕ БІЛЬШЕ ПОСИЛИЛА СВОЮ ПРИСУТНІСТЬ В ОКУПОВАНОМУ ДОНБАСІ, НАДІСЛАВШИ НА ЛУГАНЩИНУ ДЕСЯТКИ ТАНКІВ ТА ІНШЕ ВАЖКЕ ОЗБРОЄННЯ / ФОТО РЕЙТЕР

«Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СMM) розпочала свою роботу 21 березня 2014 року на підставі запиту від уряду України до ОБСЄ і консенсусного рішення всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ. СMM — це неозброєна цивільна місія, яка працює  24 години на добу, 7 днів на тиждень у всіх регіонах України», — такі фрази містяться на офіційному сайті ОБСЄ. Натомість само ОБСЄ відмовляється моніторити ситуацію на окупованій Росією території України у вечірній та нічний час. Тобто навіть з перших фраз на власному офіційному ресурсі ця міжнародна установа робить неоднозначні заяви. Однак нещодавно моніторингова місія ОБСЄ заявила: «9 серпня безпілотник СММ ОБСЄ виявив одразу до 30 танків збройних формувань РФ, зосереджених в районі селищ Лобачеве, Бугаївка та безпосередньо у місті Луганськ. Також було виявлено 26 одиниць причіпної артилерії, реактивну систему залпового вогню та чотири установки зенітно-ракетних комплексів». Що означає це повідомлення організації, над «сліпкуватістю» якої кепкую всі чотири роки війни РФ проти України? І це при тому, що кількість танків на окупованій Росією українській території перевищує кількість танків багатьох країн Європи.

«Подібний батальон можна використовувати різним чином, — говорить «Дню» координатор групи «Інформаційний спротив» Костянтин МАШОВЕЦЬ. — І тут не варто робити формальні припущення. Є факт — Росія дійсно нарощує свою присутність на окупованих територіях. Будемо виходити з цього факту. Безумовно, танковий батальйон — це досить серйозна сила. Але треба розуміти, що танковий батальйон сам по собі не може діяти окремо від піхоти, артилерії тощо. Проте цей батальйон можна використовувати для різного роду провокацій. І ми не маємо забувати про передвиборчу складову в Україні. Тобто Росія не забуває про будь-який шантаж для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні. Але не гадаю, що Росія буде використовувати свій військовий потенціал для широкомасштабних дій. Це не буде вписуватись в її стратегію гібридної війни. Але тиснути вона буде. І кров українців проливати буде. Ми маємо до цього бути готові».

«Офіційний звіт СММ ОБСЄ про присутність на Донбасі сучасних російських систем РЕБ може і повинен послужити поштовхом до прийняття міжнародним співтовариством нових найжорстокіших санкцій відносно Російської Федерації як агресора і окупанта — держави, яка створює гібридні армії, підтримує, спонсорує і курує дії терористичних груп на Донбасі», — пише сайт www.informnapalm.org і додає розгорнутий аналіз присутності військової амуніції Росії на сході України.

Не варто також забувати, що останні місяці дії Росії в Азовському морі відзначились не лише побудовою так званого Керченського мосту, а й блокуванням морського сполучення в цій акваторії. На думку низки експертів, розгортання своєї активності на Азові говорить не лише про очевидні плани РФ закріпити свою домінацію в цій географії, але й ознакою апробації майбутнього наступу. І наступу не обов’язково лише військового. Не будемо забувати, що Україну чекають вибори. Критикувати українську владу є за що. І треба. Але інколи подібні атаки виглядають не як пошук конструктиву, а як намагання боротися з самим інститутом президентства. А це вже не політична боротьба. Це послуга ворогу. Тому необхідно усвідомлювати, що тиск і шантаж з боку Росії буде лише посилюватись.

Валентин ТОРБА, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments