Треба за всяку ціну обминати ...широкі, розкриті двері і шукати правдивої великої брами, над якою віють непідроблені, неперелицьовані прапори нашого духу
Олена Теліга, українська поетеса, публіцистка, літературний критик, діячка ОУН

Агресія зростає

«Росія дійсно нарощує свою присутність на окупованих територіях. Ми маємо бути готові», — військовий експерт
13 серпня, 2018 - 19:25
РОСІЯ ЩЕ БІЛЬШЕ ПОСИЛИЛА СВОЮ ПРИСУТНІСТЬ В ОКУПОВАНОМУ ДОНБАСІ, НАДІСЛАВШИ НА ЛУГАНЩИНУ ДЕСЯТКИ ТАНКІВ ТА ІНШЕ ВАЖКЕ ОЗБРОЄННЯ / ФОТО РЕЙТЕР

«Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СMM) розпочала свою роботу 21 березня 2014 року на підставі запиту від уряду України до ОБСЄ і консенсусного рішення всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ. СMM — це неозброєна цивільна місія, яка працює  24 години на добу, 7 днів на тиждень у всіх регіонах України», — такі фрази містяться на офіційному сайті ОБСЄ. Натомість само ОБСЄ відмовляється моніторити ситуацію на окупованій Росією території України у вечірній та нічний час. Тобто навіть з перших фраз на власному офіційному ресурсі ця міжнародна установа робить неоднозначні заяви. Однак нещодавно моніторингова місія ОБСЄ заявила: «9 серпня безпілотник СММ ОБСЄ виявив одразу до 30 танків збройних формувань РФ, зосереджених в районі селищ Лобачеве, Бугаївка та безпосередньо у місті Луганськ. Також було виявлено 26 одиниць причіпної артилерії, реактивну систему залпового вогню та чотири установки зенітно-ракетних комплексів». Що означає це повідомлення організації, над «сліпкуватістю» якої кепкую всі чотири роки війни РФ проти України? І це при тому, що кількість танків на окупованій Росією українській території перевищує кількість танків багатьох країн Європи.

«Подібний батальон можна використовувати різним чином, — говорить «Дню» координатор групи «Інформаційний спротив» Костянтин МАШОВЕЦЬ. — І тут не варто робити формальні припущення. Є факт — Росія дійсно нарощує свою присутність на окупованих територіях. Будемо виходити з цього факту. Безумовно, танковий батальйон — це досить серйозна сила. Але треба розуміти, що танковий батальйон сам по собі не може діяти окремо від піхоти, артилерії тощо. Проте цей батальйон можна використовувати для різного роду провокацій. І ми не маємо забувати про передвиборчу складову в Україні. Тобто Росія не забуває про будь-який шантаж для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні. Але не гадаю, що Росія буде використовувати свій військовий потенціал для широкомасштабних дій. Це не буде вписуватись в її стратегію гібридної війни. Але тиснути вона буде. І кров українців проливати буде. Ми маємо до цього бути готові».

«Офіційний звіт СММ ОБСЄ про присутність на Донбасі сучасних російських систем РЕБ може і повинен послужити поштовхом до прийняття міжнародним співтовариством нових найжорстокіших санкцій відносно Російської Федерації як агресора і окупанта — держави, яка створює гібридні армії, підтримує, спонсорує і курує дії терористичних груп на Донбасі», — пише сайт www.informnapalm.org і додає розгорнутий аналіз присутності військової амуніції Росії на сході України.

Не варто також забувати, що останні місяці дії Росії в Азовському морі відзначились не лише побудовою так званого Керченського мосту, а й блокуванням морського сполучення в цій акваторії. На думку низки експертів, розгортання своєї активності на Азові говорить не лише про очевидні плани РФ закріпити свою домінацію в цій географії, але й ознакою апробації майбутнього наступу. І наступу не обов’язково лише військового. Не будемо забувати, що Україну чекають вибори. Критикувати українську владу є за що. І треба. Але інколи подібні атаки виглядають не як пошук конструктиву, а як намагання боротися з самим інститутом президентства. А це вже не політична боротьба. Це послуга ворогу. Тому необхідно усвідомлювати, що тиск і шантаж з боку Росії буде лише посилюватись.

Валентин ТОРБА, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments