Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Чому «трясе» Аграрну партію?

«Нашій державі зараз вкрай важливо наповнити політичний ландшафт ідеологічними партійними проектами, лояльними до України», — експерт
31 серпня, 2018 - 10:52
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Ця тема останніми днями стала однією з топових. Партія, яка стабільно займає третє місце на виборах до об’єднаних територіальних громад, хоча загальнонаціональні перегони — це вже зовсім інші змагання, захиталася. В середині її керівництва — протистояння і конфлікт. Цим, звичайно, не здивуєш знавців новітньої історії України, адже подібні проблеми переживали (а дехто і не пережив) десятки політичних сил України. Однак амбіційність і можливості Аграрної партії, схоже, привернули на себе серйозну увагу.

«Політичні аферисти та московські запроданці об’єдналися в атаці на Аграрну партію, — йдеться в заяві лідера партії Віталія Скоцика (agroparty.org.ua). — Тимошенко і Медведчук вважають, що Аграрна партія стане легкою здобиччю для їхнього політичного мародерства. Партія є самостійною, та не продається жодному олігарху». Також йдеться про те, що Віталій Скоцик «скликає засідання політичної ради Аграрної партії на 13 вересня». Крім цього, ним направлено «звернення до контрольно-ревізійної комісії, щоб проаналізувати на предмет відповідності до Статуту правомочність засідань Ради голів регіональних партійних організацій, які не були скликані головою партії, заяви членів Президії Політичної ради Аграрної партії в ЗМІ у період з 20 до 26 серпня 2018 року, засідання політичної ради 15 серпня 2018 року та дії заступника голови партії Олега Корбана та члена Президії політичної ради Сергія Гайдая щодо організації підготовки до XV чергового з’їзду партії 22 вересня 2018 року. На час проведення такої перевірки тимчасово призупинено повноваження заступника голови партії Олега Корбана».

Раніше ініціативна група членів Аграрної партії звернулася до Віталія Скоцика з вимогою терміново скликати і провести засідання політради і розглянути питання дострокового припинення повноважень і виключення з лав Аграрної партії заступників голови Олега Корбана і Едуарда Зейналова, членів політичної ради і Президії політичної ради Володимира Шандру, Михайла Поживанова та Володимира Євдокимова та радника голови партії Василя Даниліва. Крім того, ініціативна група просить надати роз’яснення обставин залучення до співпраці політтехнолога Володимира Грановського, якого ЗМІ пов’язують з Віктором Медведчуком.

Сам Олег Корбан у себе в ФБ написав, що «зрив» засідання стратегічної ради партії (відбулося 27 серпня. — Ред.) підтвердив той факт, що розпочалась цілеспрямована технологічна «брудна» кампанія для розколу Аграрної партії України». «Члени стратегічної ради мали намір поспілкуватися з Віталієм Скоциком, щоб разом і злагоджено обговорити питання, які потребують його безпосереднього рішення як голови АПУ, — пояснює він. — Головне з яких: — Політична рада Аграрної партії України у своєму рішенні від 15 серпня 2018 року (за участю Віталія Євстафійовича і за реєстром учасників, який проводили співробітники центрального апарату партії) постановила голові партії, всім іншим посадовим особам та їхнім партійним організаціям до грудня 2018 року утриматися від співпраці з іншими політичними силами. Голові АПУ лише потрібно було підписати протокол даного рішення. За всі рішення проголосувала більшість, як це прийнято в партіях, які базуються на демократичних засадах. А поява на засіданні стратегічної ради АПУ «тітушок» (інакше їх і не назвеш), нібито членів АПУ та зумисно створеної так званої «вимоги» і «звернення від ініціативної групи» не дали змогу голові партії Скоцику Віталію офіційно підписати рішення. Причому сам Віталій Євстафійович неодноразово наголошує про політичну незалежність! І в цій позиції ми всі його однозначно підтримуємо! Натомість, через дії противників виникли моменти недовіри та підозр! А важливі стратегічні рішення так і залишаються не підписані».

«Оскільки політрада, на якій і заплановані «чистки», призначена аж через 2 тижні, то до 13 вересня ми точно побачимо і почуємо ще багато трагічного від «безвинно звинувачених», — пише у ФБ політичний експерт Олексій ГОЛОБУЦЬКИЙ. — Для тих, хто не розуміє, чому рейдерство Аграрної партії привернуло стільки уваги фахівців: на етапах становлення громадянського суспільства двопартійна система не те що не працює — вона є найгіршим злом, оскільки обумовлює стагнацію розвитку і політичної системи, і суспільства, і держави. Нашій державі зараз вкрай важливо наповнити політичний ландшафт ідеологічними партійними проектами, лояльними до України. Останнє принципово, оскільки в рамках гібридної війни нам впроваджують «нові» проекти, лояльні до агресора. Аграрна партія, з огляду на досить стриману ідеологію (точно не радикальну, у всякому випадку) та підтримку на виборах, цілком може стати якісним гарантом працездатності парламенту IX скликання. А це в наших спільних інтересах».

Головне питання: чи стане Аграрна партія після цього конфлікту сильнішою, і чи може вона претендувати на те, щоб стати справжньою ідеологічною партією? Адже останніх, на відміну від політичних проектів, Україні вкрай не вистачає.

«З точки зору будівництва держави, українська нація відбулася. Сьогодні стоїть питання: в яких межах буде Україна, в якій державній конструкції, — заявив під час нещодавнього круглого столу в «Дні» (№151 від 23 серпня 2018 року) експерт Інституту політичної освіти Олександр СОЛОНТАЙ. — Те, що держава відбудеться, — це також факт, виросло не просто нове покоління в незалежній Україні, а вже це покоління народило нових людей, частина з яких піде в середню школу. Я постійно спілкуюся з молоддю, вони зовсім по-іншому все сприймають, ніж люди, народжені в Радянському Союзі. Єдине: наразі бракує наступного етапу після Євромайдану, коли наявні «здорові сили» в бізнесі, громадському секторі, серед справжніх політичних партій, стали б частиною державного управління».

Іван КАПСАМУН, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments