Ми досі ще рятуємо дистрофію тіл, а за прогресуючу дистрофію душ – нам байдуже
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представникі культурного руху шістдесятників, Герой України

Чому зникають документи

Криворізька громада вимагає від міської виборчої комісії прийняття на основі зібраних за народною ініціативою 42 тис. підписів рішення щодо відкликання 11 депутатів міськради
18 травня, 2017 - 20:44
ФОТО НАДАНО АВТОРОМ

Схоже на те, що в Кривому Розі травень претендує на звання найрезонанснішого місяця року. Вже з першотравневих демонстрацій гірників і металургів, які вперше заявили про свої вимоги щодо підвищення заробітної плати, а також святкового «жарту» відносно замінування приміщення міськвиконкому травень пішов, як кажуть, «врознос». Відразу ж після травневих свят члени міської виборчої комісії, які прийняли напередодні від громадських активістів 42 тисячі зібраних за народною ініціативою підписів за відкликання 11 депутатів міськради від «Батьківщини» та РПЛ, вранці 3 травня раптом виявили їх пропажу.

Слід зазначити, що не так давно з Криворізького міського архіву таким же дивовижним чином зникло аж 30 (!) тонн виборчих документів з минулих скандальних виборів криворізького міського голови та депутатів місцевих рад. Зрештою таємницю дивовижного зникнення документів розкрила працівниця архіву, яка «зізналася» в тому, що з метою здачі їх у макулатуру нібито щодня виносила папери невеличкими порціями у своїй жіночій сумочці. Щоправда, хтось із громадських активістів підрахував, що для винесення таким чином вищезазначеної кількості паперу підприємливій працівниці мало би знадобитися близько 30 років. Однак офіційна версія неймовірного зникнення виборчих документів таки пройшла. 

Буквально наступного дня після викрадення підписів гірники чотирьох шахт Криворізького залізорудного комбінату (КЗРК) розпочали підземний страйк, відмовившись виходити на поверхню після нічної зміни. Страйкарі висунули вимогу про підвищення заробітної плати для робітників основних професій до рівня 2012 року, що має дорівнювати еквіваленту в 1000 доларів. Згодом до страйкарів приєдналися Гірники шахт ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» та шахти «Артем-1» групи ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Важким тягарем на загальну ситуацію у виробничій та комунальній сферах Кривбасу лягли в цей період і питання, пов’язані з оголошенням банкрутства комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа» та остаточним закриттям по завершенні санації одного з найтехнологічніших в минулому місцевих підприємств – турбінного заводу «Констар».

І ось після напруженого «святкування» 9 травня в Дніпрі, організованого одним із лідерів Опоблоку Олександром Вілкулом, і бурхливої реакції на ці події патріотичної громадськості, яка відповіла на побиття «тітушками» ветеранів російсько-української війни підпалом партійних офісів опоблоківців, зокрема й у Кривому Розі, на часі новий етап зростання внутрішньої напруги. Спочатку й без того наелектризовану атмосферу міста підірвало повідомлення про затримання в обласному центрі співробітниками прокуратури в.о. начальника управління містобудування, архітектури та земельних відносин Валерія Нетяженка, підозрюваного у розкраданні бюджетних коштів.

Зрештою напруга досягла свого піку в зв’язку з наступним проведенням  у Кривому Розі обшуків та інших слідчих дій у справі про злочинну організацію, яка займалася розкраданням бюджетних коштів в особливо великих розмірах. Київські оперативники, які прибули до Кривого Рогу у складі 60 екіпажів, підсилених озброєними спецназівцями підрозділу КОРД, обшуки зокрема проводили в приміщеннях міськвиконкому, офісах будівельних компаній, зокрема ПАТ «Криворіжіндустрбуд», ТОВ «Біф Будінвест» і фірми «КРОСТ», до яких причетні люди з найближчого оточення Вілкулів. Зокрема А.П. Міхаленко, за інформацією правоохоронців, вважається неофіційним власником ТОВ «Біф Будінвест», а О.В. Бабенко – співзасновницею фірми «КРОСТ». Окрім того, Ольга Бабенко є також депутатом Криворізької міськради. Обрана за списком ВО «Батьківщина», депутатка, звісно, відразу ж опинилася на боці вілкулівської коаліції, за що й потрапила до списку 11 депутатів-зрадників, проти яких за народною ініціативою було розпочато процес відкликання й зібрано відповідну кількість підписів виборців.  

Як повідомив генпрокурор Юрій Луценко на своїй сторінці в ФБ, на підставі отриманих доказів наразі оголошено підозри першому заступнику Криворізького міського голови Удоду Є.Г., неофіційному власнику ТОВ «Біф Будінвест» Міхаленку А.П., начальнику управління містобудування і архітектури виконкому міської ради Гнатовському П.П., начальнику відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконкому Лисенку І.П., директору ТОВ «Біф будінвест» Стеблянку А.В. За словами генпрокурора, декого з цих осіб оголошено в розшук з метою арешту.

Проте, як зазначається в місцевих інтернет виданнях, підозрювані та їхні покровителі в особі міського керівництва завбачливо встигли залишити місто й напевно вже виїхали за межі України. Люди, близькі до чиновницьких кабінетів, зокрема стверджують, що вивезли за кордон навіть директорів найбільш підозрілих вілкулівських підприємств з усіма компрометуючими документами. З цього приводу в криворізькій інтренет спільноті жартують, мовляв у міськвиконкомі тепер лише заступник міського голови Андрій Полтавець залишився – «один  за всіх».

Тож не дивно, що учасники народної ініціативи за відкликання 11 депутатів міськради, які прийшли на мітинг вимагати від міської виборчої комісії прийняття відповідної постанови, під час проведення акції ні криворізького міського голови Юрія Вілкула, ні секретаря Криворізької міськради Сергія Маляренка, ні голови Криворізької міської виборчої комісії Павла Гивеля, незважаючи на робочий час, у міськвиконкомі так і не знайшли.   

Отже, 17 травня сплив 20-денний термін, визначений законом для перевірки підписів за відкликання депутатів-зрадників, обраних від ВО «Батьківщина» та РПЛ, які всупереч волі виборців перейшли на бік вілкулівського режиму, зруйнувавши можливу конфігурацію демократичної більшості, що вперше за всю історію місцевого самоврядування могла утворитися за результатами нещодавніх виборів. Цього дня під стінами Криворізького міськвиконкому, де знаходиться приміщення ТВК, криворіжці очікували прийняття комісією законного рішення. Однак у повному складі члени комісії так і не змогли зібратися, тож учасники акції мусили знову збирати підписи. Цього разу під зверненнями до Криворізької виборчої комісії з вимогою максимально оперативного прийняття рішення на основі перевірки наданих копій підписних документів, а також до ЦВК – з вимогою про виключення зі складу ТВК Павла Гівеля, який як голова комісії допустив викрадення оригіналів документів з 42 тисячами підписів та відверто саботує організацію роботи комісії.

Учасники акції поставили також свої підписи під зверненням до Криворізького міськвиконкому з вимогою законним шляхом прийняти рішення про ліквідацію комунального підприємства «Криворізька муніципальна гвардія», бійці якої не забезпечили належної охорони приміщення міської виборчої комісії й допустили викрадення оригіналів підписних документів.

«Двадцять днів тому у цій будівлі нас із вами обікрали, – говорить громадський активіст Олександр Корнік, вказуючи на будівлю міськвиконкому. – Його господарем є наразі криворізький міський голова Юрій Вілкул. І саме він має відповісти за цей злочин».

«Ця будівля стала певним символом, – вторить йому у своєму виступі голова фракції об’єднання «Самопоміч» у Криворізькій міськраді Людмила Бурман, – але не символом демократії, а клептократії в її найгіршому криворізькому варіанті».

 

Володимир СТЕЦЮК, журналіст, блогер, м. Кривий Ріг
Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments