Царство свободи здобувається також сильним примусом над собою.
Михайло Грушевський, український історик, громадський та політичний діяч

Олексій ПОДОЛЬСЬКИЙ: «Життю Пукача загрожує небезпека»

6 лютого, 2015 - 11:45
Олексій ПОДОЛЬСЬКИЙ
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Громадський діяч, потерпілий у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе Олексій Подольський заявляє про небезпеку життю колишнього генерала МВС Олексія Пукача. Про це Подольський сказав учора на прес-конференції в УНІАН. За словами Подольського, для замовників вбивства Гонгадзе Пукач є свідком і «може повторити долю міністра Кравченка, якого, в мене є докази, вбили».

«Також він каже, що готовий назвати прізвища і посади тих генералів СБУ, МВС, вищих чинів ГПУ, які заходили до нього в кімнату для ознайомлення з матеріалами справи і погрожували життю не тільки його, а і його родини. Всі ці погрози і весь цей шантаж був організований суддею Мельником з однією метою, щоб Пукач у своїх показах прибрав твердження про те, що замовниками вбивства був Кучма і Литвин», — сказав Подольський.

Він зазначив, що зараз «ці люди перебувають на самих вищих посадах нашої правоохоронної системи, вони не втекли разом з Януковичем, а продовжують говорити про реформи судової і правоохоронної системи». «Тому небезпека Пукачу виходить не лише від родини Кучми і Литвина, а вона виходить від тих поплічників, які фабрикували і фальшували цю справу», — додав Подольський.

Він повідомив, що попередній склад суду не розслідував ці заяви Пукача, а новий склад суду до цього часу ігнорує відповідне клопотання.

Представник Подольського Олександр Єльяшкевич повідомив, що два народних депутати — Віталій Купрій (БПП) та Андрій Денисенко (БПП) — будуть офіційними представниками Подольського як потерпілого у справі про звинувачення Пукача. «Ми спеціально звернулися до депутатів фракції БПП для того, щоб на практиці ці депутати реалізували обіцянки Петра Порошенка про відкриття судового процесу», — сказав він.

Купрій у свою чергу зазначив, що заява щодо погроз Пукачу за діючим законодавством мала бути внесена впродовж 24 годин до єдиного державного реєстру досудових розслідувань і розпочатися саме розслідування. «На даний час немає підтвердження, чи була внесена до реєстру про злочини ця заява... В будь-якому випадку нам ніщо не заважає продублювати цю заяву», — сказав він.

Денисенко повідомив, що депутати вимагають, щоб від участі в процесі відсторонили тих представників державного обвинувачення, «які підтримували в добу Пшонки і після нього закритий характер цього процесу».

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ