Почувати себе людиною, почувати себе тим, як ще колись казали, першим творінням Найбільшого Творця, почувати себе свідомим у всіх своїх вчинках та поступованнях — ось основна заповідь людини-европейця.
Улас Самчук, український письменник, журналіст і публіцист, редактор

Остання мрія

Волонтери організували для тяжкохворого хлопчика із Буковини посвяту у поліціанти
19 лютого, 2021 - 09:33
ОЛЕКСАНДР АНДРІЙЧУК, ХВОРИЙ НА РАК МОЗКУ, ПІД ЧАС ЦЕРЕМОНІЇ, ОРГАНІЗОВАНОЇ ПОЛІЦІЄЮ У МІСТІ ЧЕРНІВЦІ, 15 ЛЮТОГО 2021 р. / ФОТО РЕЙТЕР

Справжня форма, жетон, обряд посвяти та спільне з представниками поліції патрулювання — ця мрія стала здійсненною для Олександра Андрійчука. На жаль, ця мрія може стати останньою у його житті. Десятилітній хлопчик із Кіцманського району тяжко хворіє. Як повідомляє shpalta.media, у нього пухлина мозку з метастазами, діагноз — медуллобластома. Мама обійшла вже всіх лікарів. Зараз їхній вердикт — лікування більше не має сенсу, хвороба прогресує. Олександр вже не говорить, частина тіла паралізована.

Разом з мамою він мешкає у кризовому центрі «Місто добра», що у Чернівцях. Повернутися додому не можуть, оскільки там потерпали від домашнього насильства. Волонтери центру намагаються зробити останні дні хлопчика радісними та щасливими. Волонтерка Марта Левченко розповіла виданню, що хлопчик пояснює свої думки та бажання, як може, приміром, пише пальчиками на гаджеті. «Ми його запитали, про що він мріє, що його зробило би щасливим і змусило б усміхнутися. Він відповів одним словом: «Поліція». Поліціанти — його кумири. Він сказав, що обов’язково стане одним із них, коли виросте. Нас це дуже розчулило, адже ми розуміємо, що поліціянтом він не стане. Але ми можемо об’єднатися і зробити все, аби він відчув себе одним із них», — додала Марта.

Згодом вона описала історію Сашка у соцмережах. На неї відреагували сотні поліціантів з усієї країни. За вихідні йому пошили спеціальну іменну форму зі спецжетоном. А згодом близько 80 правоохоронців із Чернівецької та Івано-Франківської областей вирішили прийти у гості до Сашка і зробити йому сюрприз. Хлопець про це навіть не здогадувався. Після тихої години він встав, його підвели до вікна, з якого він побачив на власні очі своїх кумирів.

Газета: 
Рубрика: