Найрідкісніша мужність - це мужність думки
Анатоль Франс - французький прозаїк, літературний критик

«Північний сокіл-2019»

Розпочалася спільна українсько-данська військово-транспортна операція
15 березня, 2019 - 11:33
ФОТО НАДАНО МІНІСТЕРСТВОМ ОБОРОНИ УКРАЇНИ

З військового майданчика аеропорту «Бориспіль» до авіаційної бази «Ольборг» Королівських ВПС Данії на літаку Іл-76МД відбула група українських авіаторів на чолі зі старшим інспектором-льотчиком управління авіації командування Повітряних сил ЗС України полковником Сергієм Артеменком. Українські військові планують перевезти понад 600 тисяч літрів пального та інший вантаж з авіабази ВПС США «Туле» на данську полярну станцію «Норд» на острові Гренландія, повідомляє інформагентство Міноборони (м. Вінниця).

Як розповів полковник Сергій Артеменко, цього року п’ять представників наземної служби та чотири військовослужбовці льотного складу вперше залучатимуться до виконання завдання у Гренландії. Тож Повітряні Сили поповняться особовим складом, який набуде досвід роботи в екстремальних умовах Крайньої Півночі.

«Така операція є серйозним випробуванням і для екіпажу, і для наземної обслуги, і для авіаційної техніки, — говорить офіцер. — Увесь час доводиться працювати в умовах низьких температур, зараз вона може опускатися до позначки мінус 50 градусів за Цельсієм. Труднощів додає й сильний поривчастий вітер, обмежена злітно-посадкова смуга на станції «Норд» завдовжки 1800 м та відсутність жодних видимих орієнтирів. Тож навіть найменша помилка може призвести до непередбачуваних наслідків».

Варто зазначити, що український військово-транспортний літак Іл-76МД за своїми льотно-технічними характеристиками дозволяє здійснювати завантаження та розвантаження великогабаритних вантажів за допомогою кранового обладнання літака і здійснювати зліт та посадку на укорочені смуги, мінімально обладнані навігаційними засобами.

Іван КАПСАМУН, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments