Жалься, Боже, з України, що не вкупі має сини!
Іван Мазепа, український військовий, політичний і державний діяч, Гетьман

Війна, позиція і слово

Народний депутат України Дмитро ТИМЧУК повідомив про свій вихід із Національної спілки журналістів України
9 серпня, 2017 - 19:04

За словами Дмитра Тимчука, у Спілці він перебував 17 років. Про причини, які змусили його прийняти таке рішення, депутат і очільник групи «Інформаційний спротив» повідомив у себе на сторінці у FB, скрін якого ми додаємо. «Останньою краплею» свого рішення Тимчук назвав претензії глави НСЖУ до українських спецслужб і правоохоронців в контексті їхніх спроб розібратися зі злочинною діяльністю антиукраїнського ресурсу «Страна.ua».

«Міжнародна федерація журналістів уже робила заяву про неприпустимість силових дій з порушенням прав журналістів видання «Страна» і про те, що відкриття все нових крамінальних справ є проявом тиску, — написав на своїй сторінці у Facebook голова Спілки Сергій Томіленко. — І ось сьогодні — продовження демонстративних силових дій щодо одного й того ж медіа з великою аудиторією».

Перед цим речниця СБУ Олена Гітлянська заявила, що слідчі Служби безпеки України проводять у Києві санкціоновані судом обшуки в редакції інтернет-видання «Страна.ua» та за місцями проживання деяких журналістів.

Нагадаємо, ще 14 грудня 2016 року у стінах редакції «Дня» відбулась зустріч журналістів, де було поставлено запитання: чи готове медіасередовище до відвертої розмови та пошуку спільних сенсів у країні, проти якої ведеться «гібридна війна» з використанням «інформаційних військ» агресора? Ідея круглого столу виникла, щоб підтримати резолюцію Європарламенту щодо протидії пропаганді з боку Росії. Результатом дискусії стало підписання спільного звернення учасників круглого столу до Національної спілки журналістів України із закликом  «стати на принципову позицію: підтримати рішення Європарламенту, який недвозначно назвав російських журналістів «інструментом «гібридної війни» проти Європи, і відмовитися від участі в проектах, що сприяють поширенню російської пропаганди».

Тоді журналісти запропонували членам НСЖУ «розпочати загальнонаціональний діалог заради якісного оновлення Спілки та визначення шляхів розвитку української медіаспільноти відповідно до європейських цінностей та принципів». Проте це звернення так і залишилось без реакції Спілки.

Валентин ТОРБА, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments