Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

«Задокументували увесь ланцюжок...»

Слідчі СБУ встановили, що обстріл житлового мікрорайону Маріуполя Східний 24 січня 2015 року скоїли кадрові військові РФ
8 травня, 2018 - 11:43
МАРІУПОЛЬ ПІСЛЯ ОБСТРІЛУ «ГРАДАМИ» / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Про це на брифінгу в понеділок заявив глава СБУ Василь Грицак. Нагадаємо, що тоді унаслідок обстрілу загинуло 29 людей і були поранені 92 особи. «Було встановлено і задокументовано, що цей злочин скоїли кадрові російські військовослужбовці. Цей теракт здійснили два штатних ракетних дивізіони Збройних сил  РФ», — сказав Грицак.

Він повідомив, що з території Росії операцією безпосередньо керував начальник ракетних військ і артилерії Південного військового округу ВС РФ генерал-майор Степан Ярощук.

«У тимчасово окупованому Донецьку обстрілом керував полковник ЗС РФ Олександр Цаплюк із «позивним «Горець. Координацію дій російських реактивних дивізіонів здійснював підполковник ЗС РФ Максим Власов з позивним «Югра», — розповів він.

У СБУ також заявили, що задокументували увесь ланцюжок організації, координації та виконання російськими військовими цього злочину і опублікували відео про причетність росіян до злочину.

Наразі 11 військовослужбовцям ЗС РФ, а також їх пособникам з числа бойовиків терористичної організації «ДНР» повідомлено про підозру у вчиненні теракту. «Зрозуміло, що санкції на здійснення цього теракту приймалися вищим політичним та військовим керівництвом Росії», — зазначив Грицак.

Підготував Іван КАПСАМУН, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ