А найбільше покарання - це бути під владою гіршої людини, ніж ти, коли ти сам не погодився керувати.
Платон, давньогрецький філософ, епіграматист, поет, один з основоположників європейської філософії

«Звільнили Крим у 1918-му, звільнимо й зараз»

6 грудня у Верховній Раді відбулося урочисте засідання, присвячене 100-річчю проведення першого Курултаю кримськотатарського народу
6 грудня, 2017 - 19:44

До цієї дати представники кримськотатарського народу готувалися давно. Напередодні урочистого засідання в інтерв’ю «Дню» народний депутат, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров підкреслив, що «якби зараз Крим не був окупований, то цей захід відбувся би там. Саме так ми і планували. Та оскільки півострів окупований, то зрозуміло, що подібне урочисте засідання можливе тільки на вільній території». Зазначена дата є однією з найбільш визначних в історії Криму, адже тоді, 100 років тому, за підсумками першого Курултаю кримськотатарського народу було проголошено Кримську народну республіку, сформовано уряд та ухвалено Конституцію.

У середу в залі Верховної Ради було багато іноземних гостей, представників української політики і, звичайно, самих кримських татар. Коли лунали гімни України та кримськотатарського народу багато хто в залі розчулився. Втратити вдруге батьківщину або перебувати під окупацією все того ж загарбника — це важка доля. Методи Кремля — як сто років тому, так і зараз, одні й ті ж — порушення прав, терор, штучні кримінальні справи, вбивства...

«Революція Гідності багато змінила в нашій країні. Значно змінився погляд на Крим і проблеми корінного народу як у цілому суспільстві, так і у вищих ешелонах влади України, — заявив Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв під час урочистого засідання. — Ми дуже сподіваємося, що зміни, розроблені робочою групою Конституційної комісії до 10-ї статті Конституції України про статус Криму, будуть ухвалені Верховною Радою України і справедливість щодо корінного народу Криму восторжествує».

У свою чергу, голова Верховної Ради Андрій Парубій наголосив: «Я переконаний — як українські воїни звільнили від більшовиків Крим у квітні 1918 року, так ми звільнимо Крим і зараз». Сама ж подія має стати потужним сигналом для мешканців окупованого Росією Криму щодо невідворотності деокупації півострова та відновлення суверенітету України, а також сприятиме збереженню національної пам’яті та стане своєрідним символом спорідненості українського та кримськотатарського народів.

Іван КАПСАМУН, «День», фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments