Віднайшовши героїчний життєвий ідеал, нація не боїться вже ніяких фізичних ударів
Олег Ольжич, український поет, політичний діяч, археолог, очолював культурно-освітню референтуру ПУН (1937)

Чи знадобиться Добкіну «тревожный чемоданчик»?

ГПУ підозрює колишнього регіонала у земельних махінаціях. Йому загрожує 12 років ув’язнення
13 липня, 2017 - 20:55
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

«У меня в машине лежит тревожный чемоданчик. Уже знаю, что необходимо с собой в первое время – спортивный костюм, кроссовки», - заявив колишній регіонал журналістам в парламенті і додав: «Сухарей вы мне принесете». Так він відреагував на випадок його можливого арешту.

Напередодні Регламентний комітет Верховної Ради підтримав падання генпрокурора Юрія Луценка на знаття депутатського недоторканності з представника «Опозиційного блоку». Комітет вважає його «законним та вмотивованим», а от подання про затримання та арешт Добкіна комітет назвав законними, але «недостатньо вмотивованими і обґрунтованими».

Зранку в четвер частина народних депутатів заблокували трибуну з чотирма вимогами. «1. Першим ставити на голосування зняття імунітету та арешт Добкіна. 2. Негайно поставити на голосування закон про Антикорупційний суд. 3. Ставити на голосування законопроект 5487 про спрощену процедуру про притягнення до відповідальності. 4. Сьогодні ж зареєструвати зміни до Конституції про відміну депутатської недоторканності»», - написала у себе в ФБ народний депутат від БПП Світлана Заліщук.

Проте не дивлячись на блокування, робота парламенту продовжилася в звичному режимі. «О 17.00 за будь-яких обставин ми переходимо до питання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України Добкіна. Ми не маємо права на будь-який інший день перенести це питання», - заявив під час засідання глава парламенту Андрій Парубій. Водночас спікер Ради зазначив, що у разі затримки у розгляді попередніх питань, він ініціюватиме продовження засідання ВР до 21.00.

ГПУ підозрює Михайла Добкіна у земельних махінаціях, які він проводив у 2008 році, перебуваючи на посаді голови Харківської міської ради. Якщо його визнають винним, Добкіну загрожує 12 років за ґратами. Але це за умови, що народні депутати дадуть згоду не просто на зняття з нього імунітету, а й дозвіл на арешт, бо останні приклади свідчать, що недоторканність парламент знімає, але арештовувати своїх колег депутати не дозволяють.  

Іван КАПСАМУН, «День»
Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments