Ми досі ще рятуємо дистрофію тіл, а за прогресуючу дистрофію душ – нам байдуже
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представникі культурного руху шістдесятників, Герой України

На черзі Добкін…

13 липня парламент може розглянути подання ГПУ щодо зняття депутатської недоторканності з колишнього регіонала
12 липня, 2017 - 22:27

На відміну від минулого тижня, чергове засідання Регламентного комітету Верховної Ради пройшло спокійно та без особливих емоцій, якщо не брати до уваги витівку Михайла Добкіна, який критикуючи застаріле законодавство, показав на всю Україну фотопрінт Леоніда Брежнєва. Генпрокурор Луценко прибув зі свитою в піднесеному настрої, даючи інтерв’ю ЗМІ, він тримав руки в кишенях й упевнено посміхався. Три успішні голосування стосовно народних депутатів Довгого, Полякова та Розенблата засвідчили, що абсолютно недоторканих у парламенті таки нема (інша справа, що парламент не дав права арештовувати цих депутатів). Саме тому і члени профільного комітету, в.о. якого є Павло Пинзеник, відчували себе також розкутіше, позаяк алгоритм дій був напрацьований, і що найважливіше, знайшов підтримку більшості в залі.

Загального настрою не розділяв Михайло Добкін, який прибув у компанії депутата Нестора Шуфрича, а також двох адвокатів. Він намагався жартувати, але як тільки засідання розпочалося, пан Добкін неодноразово зривався, гнівно реагуючи на аргументи прокуратури.

Генпрокуратури України, за словами Луценка, зібрало низку доказів, що дозволяють інкримінувати депутату від «Опозиційного блоку» злочини, що підпадають під статті 28, 191, 255, 364 Кримінального кодексу України. У доказовій базі ідеться про те, що будівельні компанії ЖБК «Авантаж» та ВАО «Трастжитлобуд» незаконно створили кооперативи, порушивши Житловий Кодекс УРСР, а екс-мер Харкова Добкін «переступивши» через регламент міської ради дозволив приватизувати 77 га комунальної землі. Також у справі фігурують народний депутат України VII скликання від «Партії регіонів» Андрій Денисенко, директор будівельної фірми Олександр Харченко, а також заступник міського голови Харкова Тетяна Овіннікова.

Прокуратура оцінила збитки від оборудок у 296 972 621 млн гривень.

Михайло Добкін вирішив будувати свій захист на «колегіальності» рішення про виділення землі кооперативам у 2008 році. Він зазначив, що мер міста не має права накласти вето на рішення міської ради, адже по суті це волевиявлення народу й на це мають бути надзвичайно важливі підстави. Захопившись, він згадав про те, що компанія «Авантаж» «відбудовувала післявоєнний Харків, а також виділяла квартири учасникам АТО», хоча, як відомо, антитерористична операція розпочалася 14 квітня 2014 року. Крім того захист Михайла Добкіна зазначив, що сума збитків вказана у звинувачені «висмоктана з пальця», адже фахової нормативно-грошової оцінки землі проведено не було.

Протягом розгляду справи постало логічне питання, а що ж робили харківські прокурори протягом останніх десяти років, адже будь-який адвокат підтвердить, що зростання терміну давності грає на руку виключно обвинуваченому, але аж ніяк не слідству. На це Юрій Луценко відповів, що у прокуратурі зараз проводиться службове слідство й винні будуть покарані. Також він наголосив, що в Харкові була створена злочинна схема з приватизації землі, яка потім «перекочувала» в інші обласні центри. До неї причетні не лише депутати й керівництво місцевої влади, а й представники правоохоронних органів, бізнесу та судді.

Після чотирьох годин засідання профільного комітету було прийнято резолютивну частину, а саме:

- подання Генерального прокурора України щодо притягнення до кримінальної відповідальності визнати законним, вмотивованим, однак недостатньо обґрунтованим;

- подання Генерального прокурора України щодо затримання визнати законним, але невмотивованим та недостатньо обґрунтованим;

- подання Генерального прокурора України щодо тримання під вартою, арешту визнати законним, але невмотивованим та недостатньо обґрунтованим.

Тепер відповідне рішення буде передане голові Верховної Ради Андрію Парубію і швидше за все буде розглянуте завтра в парламенті.

Як би не іронізував нардеп Михайло Добкін, називаючи розгляд подання прокуратури «мильною оперою «Прокурори також плачуть»», але ймовірно, що його чекає доля Довгого, Полякова та Розенблата…

Олександр ПОДВИШЕНИЙ, Літня школа журналістики «Дня» - 2017
Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments