У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

Стус чекає…

Під стінами ГПУ відбулася акція проти діяльності проросійських політиків
4 вересня, 2018 - 21:35
ФОТО З FACEBOOK-СТОРІНКИ СПІЛЬНОТИ "ВІЛЬНІ ЛЮДИ"

Всеукраїнська громадсько-політична організація, діяльність якої спрямована на звільнення держави від впливів Росії «Вільні Люди» у 2016 році розпочала кампанію «Медведчука – під арешт». Разом із заявою про вчинення злочину Медведчуком та менеджерами «Українського вибору» активісти передали до ГПУ, СБУ та МВС близько сотні підписів народних депутатів і кілька тисяч підписів громадян, які були зібрані у 15-ти регіонах України.

Два роки тому з ініціативи народного депутата Андрія Левуса, керівника Проводу «Вільних Людей», 59 народних депутатів України звернулись до Генерального прокурора з вимогою розслідувати антидержавницьку діяльність Віктора Медведчука та структур, до яких він має дотичність. Печерський суд зобов’язав ГПУ відкрити кримінальну справу. Досудове розслідування під процесуальним керівництвом ГПУ здійснює СБУ. Статті, за якими здійснюється розслідування, стосуються серйозних, загрозливих для держави дій: поваленням конституційного ладу, підривна діяльність проти суверенітету України, фінансування тероризму. 

У серпні Андрій Левус направив звернення до Генерального прокурора Юрія Луценка та Голови «The Security Service of Ukraine» Василя Грицака щодо результатів розслідування кримінальної справи проти Медведчука, яке триває вже понад 2 роки. Під зверненням підписались народні депутати: Сергій Висоцький – заступник керівника Проводу «Вільних Людей», Олег Медуниця та Ганна Гопко.

4 вересня, у день смерті політв’язня, дисидента Василя Стуса, адвокатом якого був Медведчука, громадські активісти, депутати, кияни зібралися під будівлею Генеральної прокуратури. Основна вимога зібрання – аби уповноважені особи прозвітували перед суспільством щодо розслідування справи стосовно Віктора Медведчука. 

Акція не є одиничною. Вона продовжує низку тих подій, які відбуваються за кордоном. Підтвердженням спротиву є санкції США, Австралії. Сьогодні в контексті вшанування пам’яті дисидента Стуса згадували і про участь Медведчука у переговорних процесах, зокрема щодо звільнення Олега Сенцова. «Виникає дивна ситуація: один кум захоплює наших заручників, інший їх визволяє. Чому ж тоді голодує Сенцов?, - ставить питання Сергій Кузан, заступник голови Проводу ГО «Вільні Люди». - Медведчук спершу вдає собою миротворця, скуповуючи телеканали, а потім поступово рухається у політичний простір. Усім відомо для чого. І ми, громадські активісти, говоримо не про політичну відповідальність, а про кримінальну – за антидержавну діяльність».

Фото з Facebook-сторінки спільноти "Вільні Люди"

Під стінами ГПУ виступила народний депутат Ганна Гопко. Вона зазначила щодо важливості прозорих медіа, очищення їх від антиукраїнського продукту. «Сьогодні Медведчук у прямому сенсі блокує Україну – економічно, фінансово, поширює «русский мир». Ми зараз чекаємо Томосу і боремося проти олігархів. Але є ще одне: опісля заборони проросійських соцмереж має бути заборона проросійських медіа. Сьогодні гасло «Бандитам тюрми!» актуальне, як і в час Помаранчевої революції, але наступної революції не буде. Люди, які «вижили» після двох революцій мають врешті відповісти». 

Акція проти Медведчука стосувалася широкого контексту проблем в Україні. Адже ситуація в акваторії Азовського моря також пов’язана із втручанням проросійських політиків. Про це й заявила Ганна Гопко: «Через економічну блокаду реваншистські сили прагнуть будь-що заблокувати роботу людей у Маріуполі та Бердянську. Це робиться, аби нагнітати ситуацію у державі, створити соціальні протести, бунти, і до наступного року підготувати прихід «зелених чоловічків» в інші міста. Сьогодні ми маємо також вимагати від НАТО перевіряти російські судна у Бердянську. Непроста ситуація і на Закарпатті, бо Медведчук має вплив і там. Захід не є в безпеці».

«Мало просто готуватися до виборів. Український народ повинен вимагати від діючих органів, від майбутніх кандидатів доводити справи до логічного кінця. У цей час нарешті має завершитися обурлива політика спільного бізнесу із Росією», - заявив Андрій Левус. 

Фото з Facebook-сторінки спільноти "Вільні Люди"

Опісля тривалого очікування під стінами ГПУ було повідомлено, що позиція громадськості донесена. Як заявив Сергій Висоцький, є необхідність підготовки законопроекту, який би посилив боротьбу із підривними мережами, розширив сферу розслідування правоохоронних органів. Наразі матеріали, які є, поки не дозволяють притягнути «Український вибір» до відповідальності. Кампанія проти цієї організації буде продовжуватися розробкою нового законопроекту та низкою акцій. Між депутатами та генпрокурором був обговорений термін, впродовж якого і представники громадськості, і уповноважені особи мають досягти бодай якогось результату у просуванні цієї справи.

Андріана БІЛА, Літня школа журналістики «Дня»-2018

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments