Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

Із Росією чи з НАТО?

19 листопада, 2004 - 00:00

Думаю, багато хто погодиться зі мною, що майбутнє України залежить від геополітичної орієнтації того чи іншого кандидата на посаду президента — на Захід чи на Схід.

Я знаю програму кандидата на посаду президента України Віктора Януковича, який проти вступу України до НАТО. Якщо ж внаслідок виборів президента України до влади прийде політик, контрольований Заходом, то вступ України до НАТО та розміщення в наших східних областях натовських баз із ракетами середньої дальності покладе край залишкам ядерного паритету між Росією та НАТО. У результаті — у натовських воїнів з’явиться спокуса покінчити з Росією одним раптовим ударом, не ризикуючи нарватися на серйозну ядерну відповідь: «основні» країни Євросоюзу далеко, а США ще далі. Тим самим ми наразимо на удар Росію.

Україна мала 7700 ядерних боєголовок. Проте від ядерної зброї відмовилася. Замість «ядерного щита» США надали Україні 47 мільйонів доларів, які були використані на знищення 90 пускових шахт навколо міста Хмельницького та 86 шахт у місті Первомайську, де ракети були на твердому паливі та були націлені на США. Раніше вони боялися України, а тепер на Україну не зважають. Я вважаю, що нам треба відновити бойові ракетні комплекси на твердому паливі і це паливо не утилізувати.

Старше покоління, яке пізнало страхіття Другої світової війни, робило все для того, щоб була надійна оборона країни. Я після закінчення Калінінградського інженерно-саперного училища зі своїх 75 років 25 віддав будівництву бойових ракетних комплексів в Сибіру, на Уралі, в Казахстані, в Бологому між Ленінградом і Москвою. Знаю ціну праці, вкладеній у нашу оборону. І скажу: «Ламати — не будувати!». Відмова України від ядерних озброєнь і рішення про їх цілковиту ліквідацію — це капітуляція.

Тепер Україна перетворюється на колонію США. Перемога над Росією «малою кров’ю», — наскільки цей вислів застосовний до ядерної війни, — дуже принадна перспектива для країн Заходу. Її цілями є усунення військово-політичної противаги США, якою на сьогодні є Росія, доступ до її природних багатств, особливо до нафти, якої так потребують країни Заходу.

Шановні виборці, будьте високоідейними, моральними, чесними та небайдужими до долі своєї держави.

Василь ПРОКОПИШИН, підполковник інженерно-саперних військ у відставці, Хмельницький
Газета: 
Рубрика: