Демократія - це коли два вовки і ягня голосують щодо обіднього меню. Свобода - це коли добре озброєнне ягня оспорює результат такого голосування
Бенджамін Франклін, один із засновників США, політичний діяч, дипломат, вчений, письменник, журналіст, видавець, масон

То площа Толстого чи Чикаленка?

20 квітня, 2018 - 12:01
ФОТОРЕПРОДУКЦІЯ РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Відгук на статтю Юрія ГНАТКЕВИЧА «Вся боротьба за Чикаленка ще попереду...» («День» № 61-62 від 6 квітня 2018 року)

Не змогла промовчати. Мені зрозуміла думка п. Юрія Гнаткевича з цього приводу. Цілком підтримую його аргументовані та переконливі слова.

Я дуже хочу, щоб у нашій столиці з’явилася площа Чикаленка. Мрію про те, щоб кияни знали про цього великого чоловіка так, як знають про нинішніх олігархів. Пишаюся тим, що мій дідусь був особисто знайомий з такою видатною особистістю, справжнім українцем. Думається мені: успішний і талановитий бізнесмен. Міг собі спокійно жити, нічим не перейматися, і всі з повагою та пієтетом до нього б ставилися. І сьогодні таких чимало. Але Чикаленко мав органічну потребу пробудити в українців національну свідомість та самоповагу.

Відтоді минуло сто літ, а проблеми залишилися схожі: утвердження української державності, національної свідомості та самоповаги... А от Чикаленка не видно...

Ми часто запитуємо себе, коли ж житимемо так як європейці. Відповідь дуже проста — коли з’явиться хоча п’ять-шість новітніх Чикаленків.

Наталія ЗАВАЛЬНА, Луцьк
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments