Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

«Щоденною працею ми таки щось змінюємо на краще»

19 жовтня, 2012 - 00:00

У цих осінніх днях, здається, зібралося все воєдино: хмарність і проблиски сонця, дощ і тихий листопад, вітер і затишок рідних домівок. Коментарі експертів із Житомира свідчать про те, що щось схоже відбувається в житті та душах людей. І це не лише настроєві зміни, названі психологами осінньою депресією, а й загальна суспільна депресія, пов’язана з прийдешніми виборами. Суцільне розчарування та зневіру можуть прогнати тільки радощі особистого життя.

Галина ЛЕВЧЕНКО, доцент кафедри українського літературознавства та компаративістики Житомирського державного університету імені Івана Франка:

— Зі мною нині — натхнення до науки, і тому на диво легко пишу статті, психологічно комфортно готуюся до навчання в докторантурі й завершую монографію «Семіосфера лірики Лесі Українки». Минулого тижня мала приємність вітати доктора філологічних наук, професора Петра Білоуса із 59-річчям, многая літа! Вітала із народженням донечки близьку подругу. Побувала на родинному святі — весіллі брата, тішуся любов’ю і взаємною повагою між нареченими. Разом із чоловіком обмірковували умови цьогорічного обласного конкурсу для молодих поетів ім. Юрка Гудзя «Клекотень осені-2012». Щодо поганого, то стараюся абстрагуватися, але викликають тривогу майбутні вибори: не вірю в їхню легітимність, і тому й не вірю, що будуть зміни на краще найближчими роками в нашому політикумі, а отже, й у всіх інших галузях суспільного життя. Однак сподіваюся, що своєю щоденною працею ми таки щось змінюємо на краще.

Назарій ТОМЧУК, журналіст ТК «Ц-ТВ»:

— Хорошим для мене та суспільства, гадаю, стало святкування Покрови та 70-ї річниці УПА. Марш був сильним, чимало емоцій і позитиву. Сила українського народу ще не згасла, і це радує! Неприємне, що нас чекає, — це вибори, адже вже стільки навколо негативу, і все те ллється в наші душі. Чекаю, коли це завершиться. Утім, чи все скінчиться після 28 жовтня... Поживемо — побачимо.

Аліна ІСКОРОСТЕНСЬКА, аккаунт-менеджер веб-студії рекламного агентства «Доріс Адвертайзинг»:

— Добре те, що Україна не програла Молдові у футбол, погано — що все-таки не зуміла перемогти. У власному житті все менш масштабно: не вельми приємний переїзд на нову квартиру, а дуже хорошими були вихідні в рідному домі з батьками і коханим чоловіком. Усе дуже просто і приземлено, але для мого маленького світу — дуже важливо.

Ілля СТРОНГОВСЬКИЙ, книжковий дизайнер, перекладач:

— Тиждень видався вкрай насиченим і позитивним. Після семи років ведення блогу, присвяченого, зокрема і літературним новинам, я став редактором новин сайта «ЛітАкцент». Це ще одна царина, в якій упевнено почуваюся, тож тепер сповнений найкращих сподівань. Найменше ж задоволення маю від погоди: саме така осінь — із мжичкою, брудом і похмурими барвами — тішить мене найменше.

Юлія ГУЗ, Житомир
Газета: 
Рубрика: