Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

Становлення ідентифікації – в картинах

У Львові триває виставка української американки Ольги Рондяк
9 серпня, 2018 - 17:46

У львівській галереї «Дзиґа» триває виставка Ольги Рондяк «Ідентифікація, Перервана». Вона була створена під впливом переосмислення художницею своєї внутрішньої ідентичності, яка накладається водночас на внутрішньополітичні процеси в самій Україні.

Мисткиня народилася у Америці в родині емігрантів. Проте родина виховувала її в українському дусі. Тому, коли розвалився Радянський Союз, художниця за першої ж нагоди переїхала в Україну. «Іронія долі полягала в тому, що коли я переїхала до України, тієї української ідентичності, якої я так прагнула, тут я не знайшла. На вулицях Києва 1990-х років звучала переважно російська, а традиції, з якими я зростала, вважалися провінційними. Мені довелося переосмислювати для себе, що означає бути українцем. Я мусила переглянути свою українську ідентичність. Її було перервано», — розповідає вона.

Саме ці фактори і послужили до створення серії робіт, які сформувалися у виставку. На картинах зображено іконографічні портрети українських жінок, які часто нагадують ікони візантійського періоду.

Оглянути виставку можна до 19 серпня.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, фото автора
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ