Найрідкісніша мужність - це мужність думки
Анатоль Франс - французький прозаїк, літературний критик

Усе добре, що робить «День», не пропадає марно

17 грудня, 2015 - 19:51

Шановна редакціє!

Про природу «гібридних війн», про суть міжнародного тероризму, про завдання інтелектуальної еліти в наш час писав ще 2000 року Умберто Еко. Писав вичерпно й глибоко. Все, що ми зараз переживаємо, було ним проаналізовано і прогнозовано ще тоді, але хто прислухався до нього? Тому було б надзвичайно корисно, якби журналісти «Дня» зробили для широкого читача огляд статей Умберто Еко, а також його виступів на різних інтелектуальних форумах. Звісно, в ідеалі найкраще було б опублікувати ці статті повністю на сторінках «Дня», але тут уже питання авторського права тощо.

Ще одне спостереження. На сторінках «Дня» де-не-де промайне сумна нота: мовляв, «День» уже скільки років оре суспільне поле, а суспільство щось не дуже змінюється.

Як читач, поспішаю вас підбадьорити. Усе добре, що робить «День», не пропадає марно. Звичайно, кожний просвітник хоче якнайшвидше побачити плоди своєї праці. Але так не буває — згадаймо відомий анекдот про англійський газон. І частіше повторюймо хрестоматійні Франкові рядки: «...на шляху поступу ми лиш каменярі».

До речі, чи знаєте ви, як Умберто Еко визначив суть поняття «інтелігент»? — «Обов’язкова творча участь у праці на загальнолюдське добро». На мій погляд, «День» це виконує.

З повагою Ольга ВАЛОВСЬКА, Вінниця

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments