Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Віра Крепкіна – лауреат ордена княгині Ольги

Олімпійська чемпіонка отримала довгоочікувану нагороду
16 квітня, 2015 - 19:08
Віра Крепкіна

Про Віру Самійлівну Крепкіну, знамениту легкоатлетку 50—60 рр. минулого сторіччя, олімпійську чемпіонку, гордість радянського спорту я вже писав тричі в «Дні». Дуже нелегке життя прожила вона, але прожила його гідно і в свої 82 роки задоволена життям.

Віра Крепкіна — учасниця трьох Олімпіад (ХV, 1952, Гельсінкі; ХУІ,1956, Мельбурн; ХVII, 1960, Рим), олімпійська чемпіонка (1960 р.), заслужений майстер спорту, почесний залізничник, ветеран ДСТ «Локомотив», нагороджена медаллю «За трудову доблесть», орденом Леніна, інвалід першої групи. Вона — єдина легкоатлетка, яку за одну олімпійську перемогу нагороджено орденом Леніна. Це говорить про те, що її перемога на Олімпіаді-1960 була дуже вагомою для СРСР.

Віра Крепкіна у великому спорті була 16 років, мала багато перемог, встановлювала рекорди, їй аплодували стадіони 37 країн світу. Після відходу з великого спорту їй у ЦК КПУ як членові КПРС запропонували роботу в Спорткомітеті, але вона відмовилася. Вона пам’ятала, з яких злиднів вона вийшла і як добрі люди допомогли їй піднестися до таких спортивних висот і вирішила присвятити своє життя вихованню важких дітей. Понад 30 років вона була тренером ДЮСШ ДСТ «Локомотив». З інтернату в Бучі діти приїжджали до Києва на стадіон «Локомотив» і Крепкіна тренувала їх.

Великі навантаження позначилися на здоров’ї Віри Самійлівни. Вона перестала ходити. Гроші на операцію виділив особисто президент МОК Х.А.Самаранч. Віра Самійлівна поступово навчилася ходити. Зараз вона, пересилюючи біль, щодня спускається з 3-го поверху (а фактично з четвертого, враховуючи останній під’їзд і наявність цокольного поверху) — ліфта в будинку немає і робить у дворі кілометрові прогулянки, щоб не застоювалися суглоби.

Звичайно ж, що до свого 80-річчя олімпійська чемпіонка В.Крепкіна чекала на державну нагороду. Питання про нагородження Крепкіної я ставив на початку 2013 р. перед НОК України, звідки мене переадресували до Міністерства сім’ї, молоді та спорту. Там документи готували.

Потім ці документи мають бути погоджені в міськраді. Якийсь бюрократ вигадав, що нагородні документи після міністерства мають бути погоджені міськвиконкомом за місцем мешкання нагороджуваного...

Погоджені в міськвиконкомі документи про нагородження Крепкіної було спрямовано до Адміністрації Президента й отримано там 7.08.2014 р. ... І ось настав край моїм поневірянням. 22.01.2015 р. до дня Соборності України президент підписав указ №27/2015 про нагородження Віри Крепкіної орденом княгині Ольги ІІІ ст. Вручила орден удома заступник міського голови Ганна Старостенко 12 березня 2015 р. без будь-яких урочистостей, просто так.

Вихованці Віри Самійлівни пам’ятають свою наставницю, вдячні їй, часто телефонують їй на свята, на день народження. Не всі вони стали спортсменами, але деякі пов’язали своє життя зі спортом. Один із них — Василь Сергійович Степаненко — заслужений тренер України, відмінник освіти України, директор Малинського міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», президент Житомирської обласної незалежної Федерації підводного спорту та підводної діяльності. Влітку він планує провести в Житомирі спортивні змагання на приз Віри Крепкіної. Звичайно ж, вона вдячна своєму вихованцеві за таке ставлення до неї.

Микола БУКАТИЙ. Фото автора
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments