В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

«Зробімо крок назустріч «Дню»

17 червня, 2011 - 00:00
ФОТО ЮРIЯ ГАРКАВКА / «День»

Відкриті листи зазвичай адресують президентам, чиновникам, а я адресую тобі, Читачу газети «День». Тому, хто впродовж 15-ти років читає газету або долучився до її передплати зовсім недавно, полемізує на її сторінках. До всіх тих, хто вболіває за долю України і через «День» відкриває її для себе, таку знану і невідому, контраверсійну, неспокійну, яка ще шукає себе і своє місце. Знайти себе їй допомагає «День» через читача, який, гортаючи шпальти, зростає духовно і в такий спосіб виповнює духовний простір України і творить Україну українською.

Навколо газети вже сформувалася спільнота інтелектуалів, людей різного віку, різних професій, що живуть в містах і селах усіх куточків України, які мислять в одному напрямі і, хочу вірити, здатні втілити думку в діло. У тандемі газета-читач, без сумніву, домінантою є «День», пропонуючи нам високоякісний духовний продукт, який ми із задоволенням споживаємо і цінуємо, про що свідчать наші численні відгуки. Але чи достатньо цього? Думаю — ні.

У кращих наших традиціях була підтримка, матеріальна та духовна, важливих для нас починів. Пригадаю читачам лише один факт. З газети «Станіславівські вісті» від 1 лютого 1912 року дізнаємося, що з нагоди вінчання адвоката Юлія Олесницького з панною Лесею Кульчицькою відбувся збір коштів на «Рідну школу», українське педагогічне товариство, засноване 1881 року у Львові з метою розвитку української освіти. Переглянувши місцеві українські газети міжвоєнного періоду, можна сміливо стверджувати, що, мабуть, жодне українське весілля в Галичині не обходилося без благодійних внесків для «Рідної школи» та інших українських культурно-просвітніх організацій.

Що можемо ми, читачі, зробити сьогодні для газети «День», яка є важливим просвітницьким, виховним, патріотичним українським сучасним проектом? Чи досить сьогодні почитати газету, відзначивши про себе, яка вона класна, чи відкрити її інтернет-сторінку? Переконана, що ні. Закликаю усіх читачів не лише купувати чи передплачувати «День», але й поширювати газету. Ми ж не живемо у вакуумі. Прийдімо до наших сусідів, до друзів, звернімося до студентів, до співробітників: «Передплатіть газету «День». Зробімо назустріч газеті цей крок.

Лише тоді ми будемо сильними, коли підтримуватимемо одне одного, коли йтимемо однією дорогою. Газета робить для всіх нас і для кожного зокрема дуже багато. Подумай, що робиш для української улюбленої газети ти.

Ірина КЛЮЧКОВСЬКА, директор Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»
Газета: 
Рубрика: