Які ж несвоєчасні рішення можновладців... Коли вони за що-небудь, нарешті, після довгих сумнівів вирішують взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, український державний, політичний і громадський діяч, останній гетьман України

«Звільнили», але, можливо, не назавжди?

5 квітня, 2018 - 19:54

Моя репліка — не про сутність протистояння між МОЗ України і ректором НМУ імені О.О. Богомольця Катериною Амосовою, донькою легендарного хірурга, а про антиетичність повідомлень щодо подій.

«Амосову уволили», — категорично прозвучало, приміром, ввечері 2 квітня на телеканалі «Інтер». В тональності: нібито йдеться про якусь одіозну фігуру. Тиражується на грані майже криміналу... Але ж може статися, що вердикт «верхів» у МОЗ не буде остаточним, бо принаймні і суд щось вирішує...

Національний медичний університет — всесвітньо уславлена  установа. Як далі нестимуть його знамено? Чи Катерина Михайлівна справді в чомусь завинила? Вважаю, що її посада особисто для неї — відомого вченого-кардіолога найвищого рівня, професора, члена-кореспондента НАМН України, засновника наукової школи, — скоріше, моральний обов’язок, аніж кар’єрне зростання.

Досягнення та можливі прорахунки ректора Амосової було б доцільно і, мабуть, справедливо по відношенню до неї обговорити публічно, із залученням студентської громадськості та професорсько-викладацького корпусу. А не кулуарно, в будівлі МОЗ, за майже зачиненими дверима...

 

Юрій ВІЛЕНСЬКИЙ
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ