Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Ердоган назвав Путіна окупантом

9 лютого, 2016 - 11:23
ФОТО РЕЙТЕР

Президент Туреччини Реджеп Ердоган звинуватив російського президента Володимира Путіна в окупації Сирії.  В інтерв’ю турецькій газеті Hurriyet глава турецької держави звернувся до Путіна із запитанням: «Що ви робите у Сирії? Ви, по-суті, є окупантом». Таким чином Ердоган відреагував на останні події в Сирії, зокрема на повідомлення, що армія Асада за підтримки військово-космічних сил Росії прорвала оборону поміркованої опозиції під містом Алеппо, бої за яке тривають уже кілька років, і перерізала шосе, що зв’язує його з турецьким кордоном. Правозахисні організації наголошують, що мета Асада — не допустити потрапляння зброї та підкріплення повстанців з Туреччини на сирійську територію.

Крім того, Ердоган розкритикував США за підтримку сирійських курдських бойовиків, яких Туреччина вважає терористами. Невдоволення президента зумовила поїздка особистого представника американського президента Барака Обами Бретта МакГарка в місто Кобані, яке контролюють озброєні загони курдів. «Як ми можемо довіряти вам? Хто ваш партнер — я чи ці терористи з Кобані?» — звернувся турецький президент до американців. Водночас він нагадав, як парламент Туреччини 2003 року відхилив прохання США використовувати територію Туреччини для вторгнення в Ірак. «Ми не хочемо зробити в Сирії ту ж помилку, що і в Іраку. Важливо бачити перспективу. Те, що відбувається в Сирії може тривати довго. Проте в якийсь момент все має змінитися», — наголосив Ердоган. А на запитання, чи готова Туреччина до несподіваного сценарію подій у Сирії турецький президент відповів: «Зазвичай ми про це не говоримо. Коли потрібно, ви просто робите, що необхідно. Зараз національні сили безпеки країни готові до будь-яких сценаріїв».

Нагадаємо, минулого тижня наступ армії Асада  на Алеппо за підтримки російських авіаударів став причиною зриву сирійських мирних переговорів у Женеві. А вчора сирійські урядові війська просунулися до одного з останніх оплотів повстанців на півночі провінції Алеппо — міста Таль-Ріфаат, за 20 кілометрів від турецького кордону. За останній тиждень біля кордону з Туреччиною скупчилося більш ніж 35 тис. людей, зокрема й тяжко поранених, які змушені втікати від бомбардувань. Турецька влада споруджує для них тимчасові табори і вирішує, чи дозволяти біженцям перетинати кордон. До цього часу Туреччина прийняла вже 2,5 млн сирійських біженців.

Наталія ПУШКАРУК
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ