Свобода нічого не варта, якщо вона не включає в себе свободу помилятися
Могандас Карамчанд Ґанді, індійський державний і політичний діяч, національний герой

Популістський уряд для Iталії

Рух «П’яти зірок» і «Ліга Півночі» домовилися про коаліцію
15 травня, 2018 - 10:08
ФОТО РЕЙТЕР

Італійський популістський рух «П’яти зірок» (M5S), лідером якого є Луїджі Ді Майо, та правопопулістська партія «Ліга Півночі» на чолі з Маттео Сальвіні домовилися про формування коаліції, повідомляє Euronews. Таким чином обидва політики поклали край політичній невизначеності, у якій перебувала країна ще з березня, відколи відбулися парламентські вибори. Луїджі Ді Майо (на фото по центру) повідомив, що нині тривають переговори щодо того, хто очолить уряд країни, і додав, що прем’єром не стане «технократична підставна особа», цитує його Бі-Бі-Сі. Маттео Сальвіні оголосив, що партії досягли прогресу в питанні щодо зниження податків, підвищення добробуту італійців і збільшення зусиль, спрямованих на зупинення нерегулярної імміграції, пише DW. 

AP зазначає, що Сальвіні та Ді Майо обидва хотіли би зайняти посаду прем’єр-міністра, проте ніхто з них не бажає поступитися, тому дуже ймовірно, що президент Італії Серджо Матарелла обере на цей пост якусь нейтральну фігуру. У своїй промові напередодні оголошення про коаліційну угоду глава держави якраз нагадав, що він не зобов’язаний притримуватися рекомендацій політиків. Якщо Матарелла затвердить запропоновану кандидатуру, уряд в Італії з’явиться вже до кінця тижня, якщо ні, то ймовірно, на країну чекають перевибори, пояснює Reuters.

Нагадаємо, що на виборах 4 березня рух «П’яти зірок» набрав 32,2% голосів, а «Ліга Півночі» — 17, 6%. Обидві партії — євроскептичні. Рух «П’яти зірок» був заснований ще в 2009 році коміком Беппе Грілло, а зараз ним керує 31-річний бізнесмен Луїджі Ді Майо. «Ліга Півночі» — це партія північних регіонів Італії, відома різною націоналістичною риторикою.

Наталія ПУШКАРУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments