Україно, дозволь мені серед твого безголов'я головою тривожною прорости!..
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч, критик часів радянської епохи

«Позитивні очікування» від візиту Порошенка

Юріс ПОЙКАНС: «Латвія надавала і продовжуватиме надавати підтримку Україні»
4 квітня, 2017 - 10:11
ФОТО З САЙТА ZIK.UA

Сьогодні Президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною Порошенко здійснить офіційний візит до Латвії. У Президента України запланована двостороння зустріч з президентом Латвії, пізніше обидва президенти візьмуть участь у підписанні двостороннього договору і в прес-конференції. Також передбачена церемонія покладання квітів до пам’ятника Свободи, — повідомляє прес-служба канцелярії президента Латвії. В ході візиту Президент України також планує зустрітися з прем’єр-міністром Латвії Марісом Кучинскісом і провести робочий полуденок із головою Сейму Інарою Мурнієце, а також відвідати Національний реабілітаційний центр «Вайвара» в Юрмалі, де проходять реабілітацію українські військовослужбовці.

Тимчасовий повірений у справах України в Латвії Аліса Подоляк сказала «Дню», що очікування української сторони від цього візиту дуже позитивні. «Латвія є нашим надійним союзником у питаннях протидії російській агресії, продовжує незмінну політику невизнання незаконної анексії Криму, допомагає в лікуванні військовослужбовців, поранених на сході України, допомагає в здійсненні реформ», — підкреслила вона.

«День» звернувся до посла Латвійської Республіки в Україні Юріса ПОЙКАНСА з проханням розповісти, які надії покладають у Ризі на візит глави української держави і в цілому як оцінюють розвиток двосторонніх відносин.

«ТЕМА УКРАЇНИ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ОДНІЄЮ З ТОПОВИХ ТЕМ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ ЛАТВІЇ»

— Латвійсько-українські відносини традиційно є дуже хорошими й активними. Підтвердженням цьому є візит Президента Петра Порошенка до Латвії 4 квітня. Під час візиту  планується низка  офіційних зустрічей із керівництвом Латвії. Візит дасть можливість керівництву обох країн обговорити актуальні питання двосторонньої співпраці Латвії й України. Особливу увагу планується приділити обговоренню перспективних напрямів співпраці між обома країнами у сфері торгівлі, залучення інвестицій та активізації економічного співробітництва. Важливо, що під час візиту планується підписати низку офіційних документів, які сприятимуть поглибленню співпраці між Латвією й Україною в конкретних сферах. Візит дасть можливість обмінятися думками з актуальних питань відносин ЄС — України, підтримки процесу реформ в Україні, а також практичної допомоги Україні. Можу підтвердити, що Латвія надавала і продовжуватиме надавати таку підтримку Україні. Ваша країна є одним з основних одержувачів фінансової допомоги в рамках співпраці в цілях розвитку. Так, Латвія вже кілька років успішно реалізує в Україні низку проектів у сфері землеробства, боротьби проти корупції, а також адміністративно-територіальної реформи. Важливий і той факт, що Латвія надає Україні підтримку, даючи можливість пройти в Латвії курс реабілітації пораненим українським солдатам із зони АТО. Також Латвія надає практичну підтримку  Збройним силам України, направляючи до вашої країни військових інструкторів і навчаючи ваших солдатів.

У цілому можу сказати, що наші відносини можна охарактеризувати як прекрасні упродовж усіх 25 років, коли наші держави встановили дипломатичні відносини. Причому позитив присутній як на політичному рівні, так і на людському. Наприклад, торік Латвію відвідала більша кількість українських туристів, ніж 2015 року. Наша авіакомпанія airBaltic минулого тижня відкрила рейс Рига — Одеса. З кожним роком зростає кількість українських студентів, які навчаються у латвійських вишах. Багато хто в Латвії переживає і пам’ятає про Україну, так само, як і багато українців із теплотою ставляться до Латвії та її народу. Тема України досі залишається однією з топових тем в інформаційному просторі Латвії.

Микола СІРУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments