Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

В Iсландії відкрили пам’ятник першому льодовику, який розтанув

20 серпня, 2019 - 10:25
ФОТО РЕЙТЕР
ФОТО РЕЙТЕР

Ісландія вшанувала пам’ятною дошкою льодовик, який став першою «жертвою» змін клімату на території острівної держави. У неділю, 18 серпня, було відкрито пам’ятник на місті розталого льодовика Ок’єкудль, який ще називають Ок.

У церемонії відкриття пам’ятника взяли участь прем’єр-міністерка Ісландії Катрін Якобсдоттір, колишня Верховна комісарка ООН з прав людини Мері Робінсон, а також вчені та місцеві мешканці, передає агенція новин AFP. «Ок — перший ісландський льодовик, який втратив свій статус льодовика. У найближчі 200 років на всі наші льодовики чекає така сама доля», — наголошується в написі на пам’ятній дошці, текст якої цитує інформагенція Reuters. «Цей пам’ятник стоїть тут для того, щоб показати: ми знаємо, що відбувається і що потрібно робити», — додається в написі.

Щоб мати статус льодовика, товща криги повинна становити мінімум 40—50 метрів, а Ок’єкудль «схуднув» і втратив цей статус ще 2014 року. Нині товща криги на місці колишнього льодовика становить близько 15 метрів. Такої маси льоду замало, щоб створити достатньо тиску для руху льодовика, нагадує dpa.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ