Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

«Ви не можете закрити вуха та очі людям»

У М’янмі засудили журналістів Reuters
4 вересня, 2018 - 10:29
ФОТО РЕЙТЕР

3 вересня 2018 року. Янгон. Суд у М’янмі засудив до 7 років  ув’язнення двох журналістів інформаційного агентства Reuters Ва Лона та Кья Со Оо, які розслідували випадки вбивства мусульман-рохінджа. Їх визнали винними в порушенні акта колоніальної епохи щодо державної таємниці. «Ми знаємо, що не зробили нічого поганого. Я нічого не боюся. Я вірю в правосуддя, демократію та свободу», — заявив Ва Лон. Тим часом його колега та Кья Со Оо звернувся до влади: «ви можете ув’язнити нас, але не можете закрити вуха та очі людям». «Це великий крок назад для процесу переходу М’янми до демократії. Він суперечить верховенству права та свободі слова, і має бути терміново виправлений керівництвом М’янми», — заявив головний редактор Reuters Стівен Адлер. Представник ООН у М’янмі Кнут Остбі також засудив вирок і наголосив, що репортерам мають дозволити повернутися до їхніх сімей та продовжити працювати журналістами. Нагадаємо, що внаслідок переслідувань у М’янмі понад 700 тис. мусульман-рохінджа були змушені переселитися до Бангладеш. Нещодавно у своєму звіті ООН засудила військове керівництво країни за «геноцид рохінджа» і низка країн, у тому числі США, Великобританія, Франція і Швеція — закликали притягнути до відповідальності військове керівництво М’янми. Попри це директор Норвезького нобелівського інституту Олаф Ньолстад у коментарі AFP наголосив, що в комітеті не мають намірів позбавити Нобелівської премії миру лідера М’янми Аун Сан Су Чжи, яку вважають відповідальною за нездатність розв’язати цю кризу. 

Наталія ПУШКАРУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ