Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

Вибори президента Боснії виграли боснійці та... Путін

Кандидат від Загреба залишився без мандата
9 жовтня, 2018 - 10:17
ФОТО РЕЙТЕР

Центральна виборча комісія Боснії та Герцеговини оголосила перші проміжні офіційні результати виборів членів президії БіГ (президентів БіГ) після обробки даних з 80%  виборчих дільниць.

За даними ЦВК БіГ, у перегонах за місце від боснійців-мусульман у президії (президентстві) Боснії та Герцеговини найбільшу кількість голосів виграв кандидат від SDA Шефік Джаферовіч (однопартієць нинішнього президента БіГ від бошняків Бакіра Ізетбеговіча) — 37% голосів.

У гонці на посаду президента БіГ від хорватського народу більшість голосів (завдяки голосам боснійців-мусульман) набрав лідер Демократичного фронту,  Желько Комшич з 51%. Він колишній член президентства БіГ, якого значна частина хорватів вважає більше представником боснійців-мусульман, ніж хорватського народу. Під час війни Комшич воював у складі боснійської Армії БіГ, а не у хорватських підрозділах.

Діючий член президії БіГ Драган Чович (HDZ БіГ), якого підтримувала правляча партія Хорватії, HDZ, на чолі із прем’єр-міністром Андреєм Пленковичем, обійняв лише друге місце.

Змагання за мандат сербського представника у президії Боснії та Герцеговині виграв президент Республіки Сербської, ставленик Путіна, Мілорад Додік (SNSD) з 54% голосів, тоді як нинішній президент БіГ від сербів Младен Іванич (Партія демократичного прогресу) другий.

Додік пишається тим, що спілкується з Путіним 2 рази на рік. За тиждень до дня виборів він черговий раз зустрівся із президентом РФ, який побажав йому успіху на виборах.

Окрім трьох членів президії БіГ, 7 жовтня громадяни Боснії і Герцеговини обирали своїх представників в центральні органи влади — депутатів парламенту БіГ і парламентів двох ентитетів (складових БіГ) — Федерації Боснії і Герцеговини та Республіки Сербської, президентів і віце-президентів Республіки Сербської та депутатів у 10 кантонах (жупаніях) ФБіГ. Всього на виборах буде розподілено 518 мандатів.

Наталя ІЩЕНКО
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments