Гідність держави залежить, у кінцевому рахунку, від гідності особистостей, які її створюють.
Джон Стюарт Мілль, англійський філософ, економіст, політик, ідеолог лібералізму

«Алегоричний образ, породжений часом»

У львівській галереї представили проект Романа Мініна «Свій/Чужий»
3 липня, 2018 - 10:22

У львівській галереї «Дзиґа» відкрився проект художника Романа Мініна «Свій/Чужий». Експозиція представлена у жанрі сучасного монументально-декоративного мистецтва. Головною темою робіт Романа Мініна є шахтар, Донбас та інтерпретація цього персонажу та його середовища. На виставці можна побачити твори з доповненою реальністю і макет «Храму Майнінга» з можливістю відвідати його віртуально.

«Головне в моїй роботі — лаконічність. Тільки найяскравіші і перебільшені риси мають право бути втіленими в образі. Нічого зайвого. Це ключове правило. Образ мого героя — це квінтесенція відомого персонажа фільму «Чужі» і образ шахтаря зі своїх картин. Я поєднав ці два образи в один і народився новий персонаж, більш актуальний сьогодні в Україні. Це схоже на науковий експеримент із мутаціями менталітету суспільства. Алегоричний образ, породжений часом. Протягом останніх років триває процес поділу суспільства на своїх і чужих. Розробляється система маркерів, щоб зрозуміти, хто є хто. Я пропоную свій результат візуалізації актуального образу», — каже Роман Мінін.

Тема виставки резонує з настроями суспільства, але не провокує на гнітючі марні дискусії, радикальні дії і взагалі крайнощі в оцінках та висловлюваннях. У житті художника образ «чужого» формувала сама географія (він народився на Донбасі), його створювали всі прожиті роки й сам соціальний контекст — побутове середовище.

Оглянути експозицію можна до 22 липня.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів. Фото автора
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments