Тепер кожен українець повинен, лягаючи, в голову класти мішок думок про Україну, повинен покриватися думками про Україну і вставати разом з сонцем з клопотами про Україну.
Микола Куліш, український драматург, режисер, педагог, представник Розстріляного Відродження

«Це – неймовірно цікаво»

Тисячі українців взяли участь у «Днях науки», які відбулися відразу в шести містах країни
14 листопада, 2017 - 12:14
ФОТО З FACEBOOK-СТОРІНКИ «ДНИ НАУКИ»

Минулими вихідними в Україні відбулася низка науково-популярних заходів у рамках проекту «Дні науки». Заходи організовано Радою молодих вчених НАН України за підтримки Президії НАН України. Осінні «Дні науки» присвячуються Всесвітньому дню науки в ім’я миру та розвитку, який відзначається щороку 10 листопада. Десятки лекцій, демонстрацій експериментів, майстер-класів і екскурсій цього року відбулися відразу в шести містах: Києві, Одесі, Сумах, Харкові, Івано-Франківську та Каневі.

Участь у проекті брали наукові установи Національної академії наук України, провідні вітчизняні вищі навчальні заклади, а також музеї, заповідники, природні парки. Всі охочі матимуть змогу не лише поспостерігати й послухати, а й поспілкуватися з будь-яким дослідником і отримати відповіді на запитання з цікавої для себе тематики. Так, упродовж «Днів науки» у Києві сотні бажаючих могли безкоштовно відвідати цікаві наукові лекції (фахівець у галузі біологічної безпеки та генетики Григорій Петюх виступив з доповіддю «ГМО: страхи і ризики», Ярослава Муравецька з Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАНУ — з доповіддю «Нечуй-Левицький: Київ і мода», нейрофізіолог, біофізик, молекулярний біолог Олексій Болдирєв цікаво презентував доповідь «Годинник у нашій голові» тощо), демонстрації («Виготовлення знарядь з кременю. Реєстрація давньої кераміки», «Фрукти проти овочів» тощо), екскурсії (3д-принтери, екскурсія на СКІТ) та багато інших форм представлення сучасних досягнень української науки. «Після ознайомлення з деякими хімічними експериментами почав шкодувати, що не дуже добре вчу хімію. Це неймовірно цікаво, — розповів 10-класник Іван Лисенко. — Демонстрація «Дивовижна хімія» просто перевернула з ніг на голову моє уявлення про цей предмет. Також відвідав цікаві лекції і екскурсії. Крім нових знань, «Дні науки» допомагають старшокласникам визначитися з майбутньою професією».

Вадим ЛУБЧАК, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments