Невідво­рот­ний хід бут­тя ве­де нас від ба­га­ть­ох тра­диційних цінно­с­тей. Та я вірю, що ми до них обовяз­ко­во по­вер­не­мо­ся
Іван Миколайчук, український актор, кінорежисер, сценарист

Цей день в iсторiї

16 серпня, 2012 - 00:00
НАЦІОНАЛЬНИЙ СОРОЧИНСЬКИЙ ЯРМАРОК У СЕЛІ ВЕЛИКІ СОРОЧИНЦІ / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

1812. Розпочалася Смоленська битва між російськими військами під командуванням генерала Михайла Барклая-де-Толлі та армією Наполеона.

1819. У Манчестері (Велика Британія) англійські урядові війська вчинили криваву розправу над учасниками мітингу на підтримку вимог реформи виборчої системи («Пітерлоо»).

1820. У Ніжині коштом князя Олександра Безбородька відкрито Гімназію вищих наук (нині — Ніжинський педагогічний інститут).

1914. Головна Українська Рада оприлюднила маніфест до українського народу з приводу Першої світової війни із закликом боротися за визволення України.

1924. На Лондонській конференції держав-переможниць у Першій світовій війні затверджено репараційний план для Німеччини, розроблений міжнародним комітетом експертів.

1941. Вийшов наказ Ставки Верховного головнокомандувача Збройних Сил СРСР за № 270, згідно з яким командири і політпрацівники, які потрапили в полон, вважалися дезертирами, а їхні родини підлягали арешту й виселенню.

1941. Розпочалися жорстокі бої радянських військ на Дніпропетровському і Запорізькому плацдармах.

1945. У Москві підписано договір між СРСР і Польщею про радянсько-польський державний кордон, в основу якого покладено «лінію Керзона», яку запропонували ще в 1919 — 1920 рр.

1957. У Києві розпочав роботу IV конгрес Всесвітньої федерації демократичної молоді.

2011. У с. Великі Сорочинці розпочався Національний Сорочинський ярмарок, на якому свою продукцію представили виробники з усієї України.

Газета: 
Рубрика: