Лишень тоді, коли ми покажемо свою силу хоч на частині своєї землі, зверне на нас увагу і Європа
Драгоманов Михайло Петрович — український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч.

Чоловіки розумніші за жінок

Такого висновку дійшов скандально відомий психолог з Університету Західного Онтаріо (Канада) професор Джон Філіп Раштон
5 жовтня, 2006 - 00:00
ФОТО ВЕРОНIКИ БОРКОВСЬКОЇ / «День»

Західне політкоректне суспільство шоковане. Джон Раштон уже одного разу відзначився, опублікувавши дослідження про расові особливості інтелекту та про його зв’язки з сексуальною активністю. За його даними виходило, що найрозумніші (і найменш сексуальні) — представники жовтої раси, найсексуальніші і найдурніші — негроїди, а білі — десь посередині. Вибухнув скандал: демократи звинуватили професора в расизмі, якийсь фонд, що приховано відстоює верховенство білої раси, відвалив йому премію в 750 тис. доларів, але він ледь не позбавився роботи. Висновків професор не зробив і знову поліз на той самий порівняльний рожен, пишуть izvestia.ru.

Джон Раштон проаналізував близько 100 тисяч тестів на коефіцієнт інтелігентності IQ, які здають студенти. Вийшло, що в середньому юнаки показували результат на 3,6 пункту вище, ніж дівчата. Знайшлося у Раштона й пояснення — генетичний відбір. Протягом століть, мовляв, жінки обирали чоловіків розумніших за себе, так само, як прагнуть обрати партнера вищого за зростом. Логіка залізна, але виходить, що розумні чоловіки регулярно обирали в матері своїх дітей дуреп і що розум татусів успадковували сини, але чомусь не успадковували доньки...

— Ці висновки — повна дурниця, — сміється завідуючий лабораторією когнітивних функцій мозку Інституту вищої нервової діяльності та нейрофізіології РАН, доктор медичних наук Едуард Костандов. — Головний мозок у чоловіків та жінок працює по-різному, у чоловіків він дещо більший за вагою — приблизно на 10%, це правда. Але розум — це не тільки і не стільки здатність відповісти на якісь запитання. До тестів не можна ставитися як до єдиного засобу оцінки інтелекту, це допоміжний інструмент.

Наука не перший рік сперечається про те, хто розумніший — Ч чи Ж? Ключове слово віднайшли психологи, і це слово — «мотивація». Професору Раштону непогано б з’їздити до Ісландії, в село Сандгерді. Там останніми роками спостерігається небувала кількість математичних талантів серед дівчаток місцевої школи. Вивчили феномен — і виявилося: ну не хочуть дівчата жити в селі і виходити заміж за рибаків. От і потяглися до математики, а через неї — до університетів, до великих міст. А хлопцям ловити рибу дуже подобається, і заробітки їх влаштовують... От і весь IQ.

Ясно, що в глибині душі кожен чоловік, навіть найбільший роздемократ, упевнений, що всі жінки — дурні. А ми й не сперечаємося: одна з важливих складових жіночого розуму — здатність його не демонструвати. Чоловіки розумніші? Звичайно, дорогий професоре!

Тетяна БАТЕНЬОВА
Газета: 
Рубрика: