Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Cпостереження за містом. Протягом 30-ти років

У Львові демонструють етапну виставку робіт Юрія Коха
6 вересня, 2017 - 16:52

5 вересня у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького відбулося відкриття виставки Юрія Коха «Фактор Львова. Малярство». Експозиція складається із понад 80 робіт, які були створені художником протягом 1989—2017 років для циклів «Стінопис», «Ардекох», «КОХаний Львів» та інших.

Упродовж кількох десятиліть Юрій Кох є провідним митцем у висвітленні найрізноманітніших аспектів життя Львова. Чільною темою його творчості є місто в історичних, еротичних та метафізичних проявах, із невід’ємною психоделічною субстанцією — персоною.

Виставка займає кілька залів музею. Окремою її особливістю є те, що на стінах біля картин також розміщені старовинні таблички із назвами вулиць Львова, номерами будинків чи магазинними вивісками.

«Юрко Кох є містифікатором львівського середовища із самого нутра психоемоційної структури. Тому його реакції на метафізику рідного міста інспіровані глибокими порухами, а не любуванням зовнішніми прикметами історичного ландшафту чи архітектурної стилістики. Урбаністична та полікультурна компоненти узгоджені в ньому зі суб’єктивним відчуттям простору життя, де художник народився, виріс і розвинувся в широкому поетично-філософічному форматі. Тому його «Фактор Львова» покладається на сумарність вражень, вслухань і проникнень в культурно-антропологічні та етичні палімпсести рідного міста, сплаву меланхолії і захвату. У витвореному плідною і систематичною працею живописному жанрі Юрко Кох залишається ні на кого не схожим «мистецьким рентгенологом» багатошарового культурного простору Львова, аніматором духовного життя міських кам’яниць, антропологом емоційної пам’яті рідного міста та його мешканців», — розповів кандидат мистецтвознавства та проректор Львівської національної академії мистецтв Роман Яців.

Варто зазначити, що «Фактор Львова» є етапною виставкою художника, спричиненою появою кілька років тому нових ідейно-тематичних напрямів, означених автором як «Стінопис» та «Ардекох». У кількох галереях Львова та Києва, а також за кордоном вже експонувались окремі твори названих циклів. Тепер відвідувачі зможуть сповна насолодитися усіма циклами, зібраними в одну експозицію.

Оглянути виставку можна до 1 жовтня.

ДОВІДКА «Дня»

Юрій Кох народився 1958 року у Львові. Закінчив Львівське училище прикладного мистецтва ім. Івана Труша (1978) (тепер — Львівський державний коледж декоративно-ужиткового мистецтвам Івана Труша) та Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова (1986) (тепер — Українська академія друкарства).

Працює в галузі малярства, графіки, плаката та книжкового дизайну. Учасник понад 200 виставок у 30 країнах. Автор 18 персональних виставок. Роботи Юрія Коха знаходяться в колекціях України, Італії, Данії, Бельгії, Японії та США.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, фото автора
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ