Історія – наука про людей у часі, наука, в якій безперервно треба пов’язувати вивчення мертвих з вивченням живих.
Марк Блок, французький історик

«День» – це фарватер руху»

Підтримувати проекти газети — це позиція соціально-відповідального бізнесу, вважають партнери
26 травня, 2015 - 10:45
Гурт «Гайдамаки» на акції «День» весняний»

Травневе тепло плавно переходить у літню спеку, Дерево проектів «Дня» цвіте і розгалужується, а у старенькому дворику Фонду підтримки ініціатив газети «День», що на Андріївському узвозі, втретє зібралися друзі й партнери на свято весни. Як розповів президент фонду Микола Гриценко, гості зізнавалися, що цей дворик має унікальний інтелектуальний мікроклімат. Святково-енергійну атмосферу зустрічі створювали гурт «Гайдамаки» та автор і виконавець Сергій Файфура.

Цього року «День» весняний» припав на свято «літнього» Миколая, тож, за словами присутнього на заході протоієрея Церкви Воскресіння Христового «Небесна Сотня» УПЦ КП отця Івана, у починань видання — особливий патрон. І не тільки у самої газети.

«ЛІГА ОДНОДУМЦІВ»: ЄВГЕН ГОЛОВАХА, ГЛІБ ГОЛОВЧЕНКО, ІГОР СМЄШКО, ЄВГЕН МАРЧУК (ЗЛІВА — НАПРАВО)

Головного редактора газети «День» Ларису Івшину нагородили почесною відзнакою ордена святого Климента Римського за вагомий внесок у відродження духовності та української культури, наполегливу й невтомну працю у царині журналістики та видавничої справи.

«Нам потрібна альтернативна якість в усіх сферах життя — журналістиці, політиці, інших напрямках, — говорить у своєму вступному слові головний редактор газети «День» Лариса ІВШИНА. — А ми показуємо маленькі зразки на своїх «дослідних ділянках», які потім можна «висаджувати» у масовому варіанті. Для цього потрібні зацікавлені люди, які не бояться відгукнутися на щось нове, і наші друзі — саме такі. Це — фрагменти живого в українській політиці, які дадуть свій ріст. Це той, хто у медіа-просторі не втратив відчуття ні совісті, ні смаку, ні часу і безустанно відтворює те, що країні справді потрібно. Наші партнери у бізнесі — це люди, яких не треба агітувати: про соціальну відповідальність вони знають і втілюють її принципи давно. Вони знають: що більше читачів газети «День» у кожному регіоні, то здоровіша там атмосфера. В Ужгороді на Днях «Дня» у місті почула фразу: «Те, що за перевалом (Карпатами) — усе Азія». Люди асоціюють себе з тим часом, де було найменше радянської влади. Це — критерій, який пронизує країну, нерівномірно збережену/зруйновану, з хорошим гумором, з хорошим набором висоти, яка точно має колосальні запаси своєї сили та ідентичності і яка дуже мало цим користується... Але має всі шанси навчитися, якщо всі ми будемо разом. І, зокрема, ростити наше Дерево».

ГОЛОВА КОМІТЕТУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ОСВІТИ ТА НАУКИ ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ ТА ПРЕЗИДЕНТ МІЖНАРОДНОГО ІНСТИТУТУ МЕНЕДЖМЕНТУ ІРИНА ТИХОМИРОВА (НА ФОТО ЗЛІВА НАПРАВО) НАЗВАЛИ «День» СМИСЛОВИМ ФУНДАМЕНТОМ»

Одним із таких «живих політиків» є Лілія ГРИНЕВИЧ, голова Комітету Верховної Ради з питань освіти та науки. «Надія українського парламентаризму» — характеризує її головний редактор «Дня». «День» весняний» сповнює позитивної енергетики, особливо коли приходиш зі стін парламенту», — говорить пані Лілія, і у дворику чується легкий сміх. Але далі — уже про серйозні речі. «Газета «День» в українській новітній історії відіграла свою важливу роль, — продовжує нардеп. — За часів режиму Януковича це була газета, де люди з прогресивним мисленням черпали натхнення і терпіння. Такі видання, як «Бронебійна публіцистика» чи «Підривна література» у прямому розумінні, суголосно з їхньою назвою, ламали стереотипи, розширювали свідомість. Я вважаю, що це — хрестоматійні збірки, які мають читати усі громадяни, які піклуються про розвиток України і хочуть у ній щось створювати. Це — фундамент, на якому ми стоїмо».

Про соціальну відповідальність бізнесу говорить Олександр ЮРКОВ, заступник директора «Аквасервіс», член Благодійного фонду сприяння ініціативам газети «День»: «Як партнери «Дня» ми починали співпрацю з того, що за допомогою проектів видання поширювали українські смисли на південних регіонах країни, зокрема в Одесі та Одеській області. І це дало свої результати. Передусім починали пропонувати ознайомитися з продукцією «Дня» своїм партнерам по бізнесу. Для нас важливо, що оточення, з яким ми працюємо, було спільної з нами думки щодо майбутнього України, нашої культури, історії... Переконаний, що успішним людям як нікому треба глибоко розумітися в історії та політиці. І «День» та його проекти у цьому — найкращі помічники.

Підтримувати проекти «Дня» — це позиція соціально-відповідального бізнесу. Нам століттями показували, що бути українцем, а тим паче успішним — неможливо. Сьогодні ситуація змінюється, і саме зараз українці потребують літератури «Дня» як ніколи. Скажу більше — не лише українці. Наступний крок фонду — вихід на іноземні урядові та неурядові організації з тим, щоб вони також долучалися до проектів «Дня». І в цьому напрямку особливою популярністю користується англомовна версія газети та англійська версія книжки «Україна Incognitа. Топ-25», — підсумовує пан Юрков.

Євген Головаха та Євген Марчук

І справді, у деревця проектів «Дня» — розквіт, особливо це стосується фотошколи. Міжнародна фотовиставка «Дня» цього року відвідала рекордну кількість регіонів (сім) і всюди збирала безліч зацікавлених і спраглих до картинки справжньої України відвідувачів. Окрім того, «День» готує новий безпрецедентний книжковий проект, інтрига якого поки що зберігається... Як зазначає Ірина ТИХОМИРОВА, президент Міжнародного інституту менеджменту, «проекти «Дня» стали національним надбанням».

Тих, хто долучається до ініціатив «Дня», завжди знаходить заслужена нагорода. На «Дні» весняному» серед усіх, хто купив книжку з Бібліотеки «Дня» для бібліотек сходу України, розіграли туристичний приз від компанії «Аквавіта». Квиток на переліт у будь-яку країну Європи і назад виграла співробітник редакції газети «День» Катерина Мельничук. Вигравати з «Днем» — корисно для суспільства, кожен друг і партнер «Дня», що долучається до благородної справи, закладає цеглинку до внутрішньої української інтеграції. Так само вважає і Богдан БЕНЮК, актор театру і кіно: «День» — це фарватер руху, а найважливіше, що це видання тягне вперед своїх читачів, а вони вже витягують увесь український народ».

ВРАЖЕННЯ

«МИ ПРАГНЕМО РОЗВИТКУ РАЗОМ ІЗ «Днем»

Світлана МЕТЧИНСЬКА, продакт-менеджер торгової марки Natura House, компанія «Натурфарм»:

— Ваше Дерево проектів — дуже гарна інтерпретація і зібрання всіх напрямків роботи газети, які втілюються в різні роки. Тут і виставки, і зустрічі... Раніше ми бачили тільки «Маршрут №1», а тут бачимо «життя» проектів газети «День», яке є дуже різноплановим, поєднує культурні, історичні, політичні аспекти. І взагалі ті, що читають «День», стають світлішими і кращими, ніж кожен з нас іноді буває у повсякденні. Ми будемо слідкувати за вашими майбутніми подіями, щоб охоче до них приєднатися. У найближчих планах — осінні акції «Дня». Ми прагнемо розвитку з «Днем», хочемо стати більш культурними. І саме в цьому маємо з вами спільний вектор.

«МАРШРУТ № 1» ЧИТАЄ НОВА ФОРМАЦІЯ ЛЮДЕЙ»

Олександр ГОРОБЕЦЬ, представник компанії «Кристал Груп Україна»:

— Проекти «Дня» — це донесення до громадян істинного знання про те, що відбувається сьогодні в державі. Ваше слово — чисте, відверте і не містить у собі кривди. Це найголовніше. Ми розміщуємо свою рекламу в «Маршруті №1». Це видання для нас дуже важливе, тому що, мені здається, аудиторія, яка читає глянець і віддає йому перевагу, це нова формація людей. Ми хотіли б, щоб саме ці люди були нашими клієнтами.

«ЗАВДЯКИ «Дню» УКРАЇНА ВПЕРШЕ ПОБАЧИЛА ІНШУ МИКОЛАЇВЩИНУ»

Гліб ГОЛОВЧЕНКО, директор Коледжу преси та телебачення, генеральний продюсер ТК ТАК TV, секретар НСЖУ:

— Я хотів би, щоб на Дереві пізнання «Дня» з’явилася ще одна гілочка — «На Миколая — в Миколаїв». Тому що свого часу саме Лариса Івшина і газета «День» були першими, хто зрозумів, що Миколаївщина дуже змінилася і змінюватиметься в подальшому. Потрібно звертати увагу на такі проблемні регіони, які існують у нас сьогодні, тому що їх іноді не розуміє більшість країни та політикуму і як наслідок — інвестори. І тоді ми будемо мати знову проблему, що в нас певні регіони охоплені не тим уявленням. Тому я дякую Ларисі Олексіївні за те, що минулого року ми разом нарешті відкрили фотовиставку газети «День» у «Старофлотських казармах». Про це мріяв ще покійний міський голова Володимир Чайка, і ми всі утрьох думали, якою ця виставка буде. Не знаю, чи відкрию вам секрет, що фотовиставку в Миколаєві до цього забороняли проводити. Це стало можливим завдяки тим змінам, що відбулися. Тому потрібно пам’ятати, що насправді прошарок українського ще дуже маленький.

Ми перші з вами зробили «Маршрут №1», який був присвячений безпосередньо Миколаївщині. Вперше Україна побачила іншу Миколаївщину — людяну й цікаву у дуже професійному глянці. Дякую Ларисі Олексіївні за таку патріотичну роботу на півдні.

«ВАГА І ЦІННІСТЬ ПРОЕКТІВ «ДНЯ» – У ЇХ «СУЦВІТТІ»

Олесь ДОНІЙ, громадський і культурний діяч, народний депутат України VI скликання:

- Ще до появи газети «День» я познайомився з Ларисою Івшиною, коли вона керувала відділом політики в газеті «Киевские ведомости». Я пам’ятаю її вимогливість і прискіпливість до дрібниць. Ці її риси спрямували і газету, і проекти видання до структуризації і системності в українській ідеології. Це виявляється в усьому, що стало доробком «Дня». Я спеціально не виокремлюватиму якийсь один напрям, тому що мені здається, що вага і цінність цих проектів саме в «суцвітті», у сув’язі. Це фактично розвиток і просування української ідеї. Газета «День» гуртує навколо себе інтелектуалів, дає їм можливість висловитися і побачити власні проекти у контексті. Це є розвиток сучасної української ідеї, де є місце і історії, і мовних розробкам, і українській географії. Це розвиток української нації, щоб вона була, з одного боку, на історичному ґрунті, а з іншого боку – була сучасною. Тому я поважаю цю надзвичайно важливу працю як працю дуже систему. Насправді всі ваші проекти творять щось подібне до бджолиних сот в одному полотні. Кожна сота – частина дуже чіткого математичного порядку, я розумію, відчуваю і поважаю. 

ГОСТІ «Дня» ВЕСНЯНОГО» ДОЛУЧИЛИСЬ ДО АКЦІЇ «КУПИ КНИЖКУ «Дня» ДЛЯ БІБЛІОТЕК СХОДУ УКРАЇНИ». ОДНИМ ІЗ ПЕРШИХ У ЗАХОДІ ВЗЯВ УЧАСТЬ ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ ВИДАВЦІВ ТА КНИГОРОЗПОВСЮДЖУВАЧІВ ОЛЕКСАНДР АФОНІН

Анна СВЕНТАХ, фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ