А найбільше покарання - це бути під владою гіршої людини, ніж ти, коли ти сам не погодився керувати.
Платон, давньогрецький філософ, епіграматист, поет, один з основоположників європейської філософії

«Дракон» для Лозниці

Український режисер документальних та ігрових фільмів Сергій ЛОЗНИЦЯ отримав найпрестижнішу нагороду Краківського кінофестивалю — «Дракона драконів»
4 червня, 2018 - 16:32
ФОТО З САЙТА KRAKOWFILMFESTIVAL.PL

Ця відзнака традиційно вручається на третій день фестивалю режисеру документальних або анімаційних фільмів за внесок у світове кіно. Серед попередніх лауреатів — жива легенда німецького й світового кіна — Вернер ГЕРЦОГ (1942 р.), американський документаліст Альберт МЕЙСЛЕС (1926—2015 рр.) канадський класик Аллан КІНГ (1930—2009 рр.), польський майстер Казімеж КАРАБАШ (1930) та інші.

53-річний Лозниця став 21 володарем нагороди, а також наймолодшим лауреатом за всю історію призу. Голова програмної ради фестивалю, кінокритик і кінознавець професор Тадеуш ЛЮБЕЛЬСЬКИЙ, високо оцінив «особливий мінімалізм» українського автора, «нескінченно подовжені кадри (наче він прагне видобути приховану правду з реальності), ретельно прорахований ритм і точно створений саундтрек» .

Нагадаємо, що це вже друга значуща нагорода для нашого режисера за останній місяць. 18 травня нова ігрова картина Лозниці «Донбас» (нім. Donbass, знято в копродукції Німеччини, України, Франції, Нідерландів та Румунії) отримала приз за найкращу режисуру в програмі «Особливий погляд» 71-го Каннського кінофестивалю.

Цікаво, що свій перший фільм — документальну короткометражку «Сьогодні ми побудуємо будинок» — Сергій Володимирович представляв саме на Краківському фестивалі 1996 року й отримав тоді нагороду «Бронзовий дракон».

ДОВІДКА «Дня»

Сергій Володимирович ЛОЗНИЦЯ (нар. 5 вересня 1964 р., Барановичі, Берестейська область, Білорусь) — український кінорежисер та сценарист білоруського походження. В Києві в 1981—1987 рр. вчився в Політехнічному інституті (нині — Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» імені Ігоря Сікорського). В 1987—1991 рр. працював науковим співробітником у Інституті кібернетики АН УРСР та перекладачем із японської. 1991 рого переїхав у Росію. У 1991—1997 рр. навчався у ВДІК на відділенні режисури ігрового кіно (майстерня Нани Джорджадзе), яке закінчив із відзнакою. 2000-го працював на Санкт-Петербурзькій студії документальних фільмів. 2001-го режисер разом із родиною переїхав жити в Німеччину, де відтоді мешкає та працює.

У 2013—2014 рр. під час Євромайдану підтримував протестувальників і задокументував Революцію Гідності в фільмі «Майдан», прем’єра якого відбулася на Каннському фестивалі 2014-го. Загалом зняв 18 документальних і 4 ігрових стрічки. Роботи регулярно змагалися в конкурсах Каннського фестивалю. Драма «В тумані» відзначена призом FIPRESCI в Каннах 2012-го.

Має громадянство України.

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»
Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments