Найвища мудрість — знати самого себе
Галілео Галілей, італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, поет

«Дракон» для Лозниці

Український режисер документальних та ігрових фільмів Сергій ЛОЗНИЦЯ отримав найпрестижнішу нагороду Краківського кінофестивалю — «Дракона драконів»
4 червня, 2018 - 16:32
ФОТО З САЙТА KRAKOWFILMFESTIVAL.PL

Ця відзнака традиційно вручається на третій день фестивалю режисеру документальних або анімаційних фільмів за внесок у світове кіно. Серед попередніх лауреатів — жива легенда німецького й світового кіна — Вернер ГЕРЦОГ (1942 р.), американський документаліст Альберт МЕЙСЛЕС (1926—2015 рр.) канадський класик Аллан КІНГ (1930—2009 рр.), польський майстер Казімеж КАРАБАШ (1930) та інші.

53-річний Лозниця став 21 володарем нагороди, а також наймолодшим лауреатом за всю історію призу. Голова програмної ради фестивалю, кінокритик і кінознавець професор Тадеуш ЛЮБЕЛЬСЬКИЙ, високо оцінив «особливий мінімалізм» українського автора, «нескінченно подовжені кадри (наче він прагне видобути приховану правду з реальності), ретельно прорахований ритм і точно створений саундтрек» .

Нагадаємо, що це вже друга значуща нагорода для нашого режисера за останній місяць. 18 травня нова ігрова картина Лозниці «Донбас» (нім. Donbass, знято в копродукції Німеччини, України, Франції, Нідерландів та Румунії) отримала приз за найкращу режисуру в програмі «Особливий погляд» 71-го Каннського кінофестивалю.

Цікаво, що свій перший фільм — документальну короткометражку «Сьогодні ми побудуємо будинок» — Сергій Володимирович представляв саме на Краківському фестивалі 1996 року й отримав тоді нагороду «Бронзовий дракон».

ДОВІДКА «Дня»

Сергій Володимирович ЛОЗНИЦЯ (нар. 5 вересня 1964 р., Барановичі, Берестейська область, Білорусь) — український кінорежисер та сценарист білоруського походження. В Києві в 1981—1987 рр. вчився в Політехнічному інституті (нині — Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» імені Ігоря Сікорського). В 1987—1991 рр. працював науковим співробітником у Інституті кібернетики АН УРСР та перекладачем із японської. 1991 рого переїхав у Росію. У 1991—1997 рр. навчався у ВДІК на відділенні режисури ігрового кіно (майстерня Нани Джорджадзе), яке закінчив із відзнакою. 2000-го працював на Санкт-Петербурзькій студії документальних фільмів. 2001-го режисер разом із родиною переїхав жити в Німеччину, де відтоді мешкає та працює.

У 2013—2014 рр. під час Євромайдану підтримував протестувальників і задокументував Революцію Гідності в фільмі «Майдан», прем’єра якого відбулася на Каннському фестивалі 2014-го. Загалом зняв 18 документальних і 4 ігрових стрічки. Роботи регулярно змагалися в конкурсах Каннського фестивалю. Драма «В тумані» відзначена призом FIPRESCI в Каннах 2012-го.

Має громадянство України.

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»
Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments