Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

«Гордий» старт

У жовтні ветерани АТО бігтимуть спеціальну дистанцію київського марафона
29 серпня, 2018 - 10:45

Національний проект ветеранського руху «Гордість нації» започаткований з ініціативи Уповноваженого Президента України з питань реабілітації поранених учасників АТО Вадима СВИРИДЕНКА. Він уперше відбуватиметься в Києві з 5 по 8 жовтня під егідою Національної ради спортивної реабілітації захисників України. Ідею підтримали Міністерство молоді та спорту і Міністерство соціальної політики, бігова ліга Run Ukraine і низка волонтерських організацій.

ПЕРШИЙ РУБІЖ — «ДЕСЯТКА»

«Цим заходом ми хочемо підняти дух українців, вшанувати тих, кого з нами вже немає, підтримати ветеранів і нагадати суспільству про них», — каже Вадим Свириденко. Організатори обрали спортивний формат, адже зі свого досвіду та міжнародної практики знають, що найпростіша та найефективніша реабілітація пов’язана із фізичними вправами.

Головна подія відбудеться 7 жовтня, за тиждень до Дня захисника України. У межах Wizz Air Kyiv City Marathon буде створена окрема дистанція «Гордість нації: ветеранська десятка». 300 учасників бігтимуть десять кілометрів від майдану Незалежності до Національного музею історії України в Другій світовій війні — та назад. Насамперед організатори приймають заявки від ветеранів та учасників АТО, також запрошують діючих військовослужбовців ЗСУ, Національної гвардії України, СБУ, МВС, курсантів військових училищ і ліцеїв, родини загиблих учасників бойових дій, громадські об’єднання ветеранів АТО, добровольців і волонтерів. Ця дистанція буде безоплатною, зареєструватися можна через сайт kyivmarathon.org. Крім того, з вересня стартують регулярні бігові тренування для майбутніх учасників марафона. Вони зможуть тренуватися в Національному спорткомплексі «Олімпійський» по вівторках.

ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

 

Дмитро ЧЕРНІЦЬКИЙ, голова громадської організації «Бігова Україна», що займається проведенням забігів у різних містах, розповідає: «Коли дев’ять років тому ми започатковували марафон, то прагнули, щоб у ньому могла взяти участь будь-яка людина. Кожен може обрати дистанцію, випробувати свої сили і здобути перемогу над собою. Тепер у наших заходах беруть участь і професійні спортсмени, й аматори, і люди з інвалідністю. Крім того, у країні посилюється паралімпійський рух. Тож хочеться, щоб масштабні спортивні заходи мали і соціальну складову, щоб бігали різні люди, зокрема ветерани».

«Можливо, з часом ми зробимо дистанції для ветеранів АТО і в інших містах, а за кілька років цей забіг стане окремою великою подією, як Марафон морської піхоти у США, — продовжує Дмитро. — Але добре, що «Гордість нації» є частиною великого київського марафона, в якому беруть участь люди з 55 країн. Так вони зможуть дізнатися більше про людей, які повертаються з війни та живуть поряд».

ПОБРАТИМИ — ПОРУЧ


 

КИЇВ, 20 ЛИПНЯ 2018 РОКУ. ОЛЕКСАНДР ПОПРУЖЕНКО РАЗОМ ІЗ ГАЙДОМ ПІД ЧАС ВІДБОРУ УКРАЇНСЬКИХ УЧАСНИКІВ НА 43-Й МАРАФОН МОРСЬКОЇ ПІХОТИ У СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ. ПОВНІСТЮ НЕЗРЯЧИЙ ВЕТЕРАН ПОТРАПИВ ДО КОМАНДИ І НАПРИКІНЦІ ЖОВТНЯ БІГТИМЕ ПОВНУ ДИСТАНЦІЮ, 42 КІЛОМЕТРИ, НА МІЖНАРОДНИХ ЗМАГАННЯХ У ВАШИНГТОНІ  / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «ДЕНЬ»

До забігу вже готується Олександр ПОПРУЖЕНКО — повністю незрячий ветеран, який минулого тижня пробіг свій перший півмарафон у Одесі та планує взяти участь у Марафоні морської піхоти у Вашингтоні. Олександр наголошує: ветерани, які втратили зір, можуть жити щасливим життям і показувати хороші результати на спортивних заходах. Слід лише не чекати див, а за допомогою зрячих близьких знову освоювати простір навколо і проживати кожен день із радістю.

Компанію Олександру на біговій дистанції можуть скласти не лише українці, а й ветерани з семи країн. Уже підтвердили свою участь морські піхотинці з США. «Запрошували представників тих держав, які знайомі з проблемою поранень і травм після воєн у Іраку, Афганістані. Грузини, на території яких був конфлікт, нас розуміють», — коментує Володимир ГАВРИЛОВ, координатор міжнародних реабілітаційних проектів.

«Коли наша команда 2016 року вперше поїхала на Марафон морської піхоти у США, ми були вражені розмахом заходу, метою та способами реабілітації, — додає Гаврилов. — Сподіваємося, в нас вийде не менш ефективно, адже в Україні багато учасників АТО потребують і фізичної, і психологічної реабілітації. Треба охопити якнайбільше людей заходами саме в Україні».

Окрім марафона, проект включатиме збір коштів для п’яти учасників АТО з інвалідністю внаслідок онкозахворювань, що розвинулися під час військової служби. Наступного дня за підтримки Федерації стронгмену України відбудеться Фестиваль силових видів спорту. Світові та олімпійські чемпіони, відомі спортсмени поспілкуються з учасниками проекту та дадуть майстер-класи.

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments