У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

Хата святого Миколая

У «Мамаєвій Слободі» відкрилася офіційна резиденція українського Діда Мороза
22 грудня, 2009 - 00:00
ПОЧЕСНІ ОБОВ’ЯЗКИ СВЯТОГО МИКОЛАЯ ВЗЯВ НА СЕБЕ МУЗИКАНТ ЯРЕМА ШЕВЧУК, ЯКИЙ ПООБІЦЯВ ДІТЯМ БУТИ ЩЕДРИМ. САМЕ ЙОМУ НА ВУШКО ПЕРШІ ВІДВІДУВАЧІ РЕЗИДЕНЦІЇ ПРИЗНАВАЛИСЯ, ЩО ХОЧУТЬ ОТРИМАТИ У ПОДАРУНОК / У ХАТИНЦІ МИКОЛАЯ МАЛЕЧА МОЖЕ ПОГРІТИСЯ, А ЩЕ ЦІКАВУ КАЗКУ ПОСЛУХАТИ

У Києві з 18 грудня по 14 січня можна завітати в гості до шановного святого Миколая, якого так люблять діти. Як розказали «Дню» організатори акції, в традиційній українській хаті Середньої Наддніпрянщини, а саме — в садибі Титаря, що поруч із козацькою церквою Покрови Пресвятої Богородиці на території козацького селища XVII—XVIII ст. «Мамаєва Слобода», обіч витоку легендарної річки Либідь розташувалася офіційна резиденція святого Миколая.

День св. Миколая, який традиційно відзначається 19 грудня, — одне з найулюбленіших зимових свят. Особливо на нього чекають малюки, бо знають, що саме в цей день вони отримають подарунки, поласують медовими пряниками та цукерками.

За словами організаторів із Центру народознавства «Козак Мамай», святий Миколай вибрав селище «Мамаєва Слобода» для свого офіційного осідку з метою забезпечення козацької підтримки усім його добрим справам. Перед відкриттям резиденції в хатах на території Слободи за участі дітей, відомих артистів та громадських діячів відбувалося таїнство приготування медового тіста, випікання у старовинних печах «печатних пряників» медівників — миколайчиків та їхня дегустація. Гості змогли прогулятися по «Мамаєвій Слободі», катаючись на запряжених кіньми санях, почути концерт з виконання кантів та піснеспівів, а також церковних дзвонів на честь святого Миколая. А щоб дорослі не замерзли, їх частували найулюбленішим козацьким хмільним напоєм — варенухою в «Шинку — коса над чаркою».

Нагадаємо, що офіційна резиденція святого Миколая буде діяти по суботах та неділях з 10.00 до 18.00, а листи діти можуть надсилати за адресою: 03061, м. Київ, вул. М.Донця,2 «Мамаєва Слобода» — з приміткою «Резиденція святого Миколая».

Аліса АНТОНЕНКО, фото Костянтина ГРИШИНА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments