Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

«Iнспірації ДОБРА»

Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Возницького представляє персональну виставку Ярини Юрик
20 липня, 2018 - 14:58

«Її мистецтво — це проникливе мистецтво, що сягає найпотаємніших закутків людської душі, випромінює позитивну енергію, доброту та легкість, — так визначило міжнародне професійне мистецьке видання Art & Beyond акварелі відомої у світі художниці Ярини Юрик. Підкреслюючи, що це: «унікальне, позитивне і цілеспрямовано-медитативне мистецтво, що є способом пошуку соціальної гармонії та її  реалізація на енергетичному рівні».

Роботи Ярини Юрик, засновника кордоцентричного світоглядного напряму сучасного акварельного малярства в Україні, що становлять експозицію виставки, обирались міжнародними журі, зокрема презентовані в Гранд Пале в Парижі, Меморіалі Латинської Америки та були в Сан-Пауло, у США — на Art expo New-York-2017 та на Тижні мистецтва у Маямі, а також інших престижних виставках.

Гармонія її творів, ґрунтується на ритмо-пластичних та кольорово-графічних рішеннях, відображає неповторний і упізнаваний стиль Ярини Юрик, занурюючи глядача у глибинні екзистенціальні пласти української ідентичності, вводячи сучасне українське малярство у світову культуру.

Унікальність акварелей Ярини Юрик відзначають не тільки мистецтвознавці та художники. Відома латиноамериканська художниця та професор Маріана Оларо вбачає у роботах п. Ярини : «...синтез форм і майже музичну композицію, яка запрошує нас відкрити для себе місце делікатним кольором, лінією, яка проходить арабескою. Її палітра має величний, сучасний стиль». Всесвітньо відомий канадський художник Самір Самоун вражений якістю її ексклюзивного акварельного живопису «зосереджуючи увагу на фундаментальних механізмах спілкуванням між прозорими кольорами, папером та її власним унікальним стилем».

Побачивши акварелі Ярини Юрик на виставці у Нью-Йорку китайський мистецтвознавець, д-р Лішбінг написав що, твори захоплюють глядача та спонукають відчувати сильну мистецьку та духовну атмосферу, мають позитивний, енергетичний вплив. Художниця збагачує скарбницю мистецтва акварельного живопису духовним наслідком унікального художнього стилю.

Акварелі Ярини Юрик, що вперше в історії презентували Україну на Салоні дизайну та акварелі в Національному музеї Гранд Пале в Парижі; здобули перемоги на міжнародних конкурсах малярства, обирались відбірковими комітетами для експонування у країнах Європи, Азії і Америки. Роботи зберігаються в музейних колекціях і поповнить фонд Львівської національної картинної галереї ім. Б. Возницького.

Павло СВІТОЧИНСЬКИЙ. Фото Йосипа МАРУХНЯКА
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments