У літописців є найстрашніша зброя – замовчування
Павло Загребельний, український письменник, громадський та політичний діяч, Герой України

Клавесин із Швейцарії

25 квітня, 2001 - 00:00

Однією з характерних рис музичної культурі сьогодення є постійно зростаюча цікавість до старовинної музики та відродження автентичних традицій її виконання. На Україні провідну роль у цьому процесі відіграє нещодавно заснована кафедра старовинної музики при Національній музичній академії України ім. Чайковського. Для неї вже стало доброю традицією регулярне проведення концертів та наукових конференцій за участю кращих музикантів зі всього світу. Особливо ж плідними є взаємозв’язки українських музикантів із Базельською Scоla cаntorum (Швейцарія) — одним із найяскравіших осередків вивчення музичної культури минулого.

Кульмінацією цієї співпраці став подарунок Музичній академії України нового французького клавесину роботи італійського майстра Гідо Біцці. Нелегкі організаційні турботи взяв на себе Мішель Ульман, який привіз цей інструмент в Україну.

На концерті-презентації клавесину в малому залі академії він докладно розповів про безліч переваг цього інструмента, підтвердивши свої слова власною витонченою грою. У концерті також взяли участь доцент класу клавесину Світлана Шабалтіна та її учні Лариса Бондар, Олександра Копань, Ольга Шадріна, Олена Горбик, а також Тетяна Польт-Луценко (сопрано), Тетяна Сухіна (меццо-сопрано) та вокальний ансамбль «Музичні асамблеї».

Юлія БЕНТЯ
Газета: 
Рубрика: