Ми досі ще рятуємо дистрофію тіл, а за прогресуючу дистрофію душ — нам байдуже.
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, мислитель, правозахисник,

Кращі музиканти навчаються в Києві!

Визначені переможці інструментального конкурсу «Арт Преміум-2011», заключний концерт якого відбувся у Маріїнському парку
24 травня, 2011 - 00:00
11-РІЧНА ПІАНІСТКА ЛЕРА ЧОРНОУС НЕ ЗАЛИШИЛА БАЙДУЖИМИ НІ ЖУРІ, НІ ПУБЛІКУ (І ПРЕМІЯ В КАТЕГОРІЇ «В»)
СКРИПАЛЬКА АННА ПАСТУШЕНКО ОТРИМАЛА ІІ ПРЕМІЮ

Нагадаємо, Третій міжнародний фестиваль мистецтв для дітей та молоді «Арт Преміум» проходить у Києві з 17 до 30 травня. Він складається з двох частин: 23 травня — завершився інструментальний конкурс (солісти, ансамблі, оркестри), а з 26 по 30 травня змагаються вокалісти та хореографи (солісти, ансамблі, хори) на сценах Українського дому, Будинку вчених та Ліцею міжнародних відносин. У форумі беруть участь діти від семи, а молодь до 25 років. Змагання проводиться у трьох вікових номінаціях — молодша, середня і старша, і нині зібрало понад тисячу осіб. Лише інструментальників було понад три сотні!

Захід проводиться за підтримки Міністерства культури України, Головного управління культури та мистецтв КМДА, Печерської районної держадміністрації та Благодійного фонду «ВІВАТ АРТ».

— Цього разу мене дуже вразили регіони, які привезли хороших виконавців і цікаві інструментальні ансамблі.

Так що Київ має напружитися, щоб зберегти статус культурної столиці України. Останнього разу добре себе показали музичні школи і училища Луганська, Донецька, Харкова, трохи слабкішими були Дніпропетровськ і Запоріжжя. Здивував цього року Дрогобич, — поділився своїми враженнями один з організаторів акції, директор «Арт Преміум-2011» і директор Благодійного фонду «Віват Арт» Володимир СОБОЛЄВ. — Інструменталісти змагалися у Будинку вчених та Ліцеї міжнародних відносин. Хореографія ж потребує хорошої сцени, тому конкурс відбуватиметься в Українському домі. Нині на конкурсі представлені цікаві композиції, використовується високоякісний музичний супровід. Треба відмітити, що у хореографів з’явилися власні почерки, і вони намагаються не лише наслідувати старше покоління майстрів, а й творити щось нове і своє.

Перше місце в номінації «фортепіано» в категорії «С»— середня вікова категорія — виборола Лера Чорноус. На концерті переможців дівчинка виконала твір «Дзвони» сучасного композитора Костіна і Прелюдію Прокоф’єва.

— Я навчаюся в музичній школі № 38 у педагога Оксани Степанівни Присяжнюк, — розказала дівчинка. — Зараз мені 11 років, а граю на фортепіано я з чотирьох років. Вже брала участь у кількох десятках міжнародних конкурсах, зокрема, Вериківського, Пухальского, Горовіца, «Голден Стар інтернешн»... Маю 37 грамот і дипломів та три кубки...

Голова журі конкурсу інструментальної музики професор Національної музичної академії ім. Чайковського Людмила Пруднікова задоволена тим, що значно виросла кількість учасників конкурсу, піднявся рівень виконавців. «Потрібно надалі відбирати учасників за касетним прослуховуванням, — вважає вона. — Адже нині вже важко переслухати всіх виконавців. У цьому році ввели нову номінацію «Фортепіано з оркестром». Виступати з оркестром — велике щастя для молодого виконавця, а конкурс зміг надати молоді таку можливість. Цього разу ми не присуджували другого місця. Але дали два перших і Гран-прі тому, що велика різниця між третім і першими місцями.

Гран-прі «Арт Преміум-2011» у номінації «Фортепіано з оркестром» отримав китайський піаніст Лу Чао (це студент Л.Пруднікової). Він лише цього року брав участь у п’яти міжнародних конкурсах і в чотирьох із них виборов Гран-прі!

Лу Чао розповів «Дню», що три роки тому він вже мав Гран-прі і на цьому конкурсі, але тоді він виступав як сольний виконавець-піаніст: «Я починав навчатися грі на фортепіано в Китаї, коли мені було чотири роки. У 2004-му вступив до Київського училища ім.Гліера, а в 2006-му в НМАУ, де навчаюся нині на п’ятому курсі у Людмили Петрівни Пруднікової. І хоча я закінчую академію, вважаю, що мені багато чому ще слід навчитися. Тому збираюся вступати до аспірантури».

У номінації «Фортепіано з оркестром» виконавці грали у супроводі Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України. Диригент оркестру Микола Лисенко задоволений грою абсолютно усіх виконавців: «Я батько трьох дітей, тому коли бачу дитину, яка грає з оркестром, моментально ставлю на її місце своїх власних дітей... Хочеться по-батьківські захистити, допомогти кожному конкурсантові. Чудово виконав Перший концерт Чайковського китайський піаніст Лу Чао. Він дуже талановитий хлопець. Грає на європейському рівні. Він тонко відчуває музику Чайковського! Здавалося, що за клавіатурою сидить наш слов’янський виконавець. Лу Чао потряс не тільки високою технікою, а й глибиною, своїми новими знахідками. Перший концерт Чайковського, який дуже часто грають, і в якому важко знайти щось нове, в його виконанні твір отримав нові фарби. А ще запам’яталася семирічна Марія-Луїза Плешакова, яка також грала з оркестром (перша премія у категорії А). Талановита дівчинка. Коли вона вперше з’явилася на репетиції, то музиканти ніби отримали ковток освіжаючої джерельної води серед спекотного дня...

— Я сьогодні одержала дві нагороди, — похвалилася «Дню» Анна-Марія Плешакова. — За сольний виступ і за гру з оркестром. Але ж ви ще не чули, як я співаю! Я ще не вирішила, ким я буду. Можливо, коли виросту, стану співачкою, бо у мене хороший голос, або піаністкою. Є час аби обрати собі професію.

— Цьогоріч в інструментальному конкурсі змагання проводилися за номінаціями: фортепіано (солісти), ансамблі, струнні (скрипка, віолончель, арфа і камерні ансамблі, духові та ударні інструменти й ансамблі, а також народні інструменти. На «Арт Преміум-2011» виступили представники України, Білорусі та Китаю, — розповіла «Дню» голова оргкомітету фестивалю, президент Благодійного фонду «Віват Арт» Світлана СУХОМЛИНОВА. — Запрошую киян і гостей нашої столиці на другий гала-концерт переможців вокального і хореографічного конкурсів, який відбудеться у Маріїнському парку наступної неділі. На власні очі переконаєтесь, яка талановита молодь. Це майстри, які дуже швидко підкорять найпрестижніші сцени.

Наталія ЗІНЧЕНКО, фото Костянтина ГРИШИНА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ