Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

«Маємо допомагати всім!»

Закарпатські рятувальники влаштували фотосесію на підтримку тварин
23 жовтня, 2018 - 10:15

Надзвичайно теплі та добрі світлини працівників ДСНС України в Закарпатській області разом із безпритульними тваринами збирають чимало переглядів та поширень у соціальних мережах.

«Працюючи в ДСНС, наші хлопці постійно рятують, витягають з якихось важкодоступних місць або складних ситуацій тварин. Серед врятованих як кішки, песики та домашня худоба, так і птахи — совенята, лелеки, лебеді. Потрапляли у складні ситуації домашні і безпритульні тваринки. Під час таких порятунків ми дізналися, що є в нас притулок «Барбос», який здебільшого фінансується коштом благодійників та волонтерів. Тож вирішили також їм допомогти. Звісно, фінансувати рятувальники притулок не можуть, бо й самі отримують гроші з бюджету, а от зробити щось корисне — це залюбки. Недарма ж ми рятувальники, значить маємо допомагати всім!», — розповіла «Дню» начальник сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Управління ДСНС України в Закарпатській області Наталія БАТИР.

Першочергово метою фотосесії є привернення уваги суспільства до питання безпритульних тварин і допомоги їм. Часто більшість населення сприймає таких котів чи собак, як безхатьків, цурається їх, намагається обійти стороною і дуже рідко бере додому. Ще одна мрія ДСНСівців — влаштувати якщо не всіх, то хоча б частину мешканців «Барбосу». Також завдання фотосесії — привернути увагу людей, які можуть надати фінансову допомогу притулку, потреб завжди багато. 

«Тій самопожертві, добру та милосердю, якими володіють дівчата-волонтери звідти, можна лише позаздрити. Ідею, як їм допомогти, я виношувала майже півроку. Серед тих, з ким ділилася своїми думками, були й ті, що казали: «Нащо тобі це треба? Це не наші повноваження, що — тобі зайнятися більше немає чим?» Тож підтримки бракує. Але не всі такі байдужі. Є й ті, хто підтримав мене в цьому та запропонував допомогу. Серед таких людей і журналіст Алла Хаятова та фотограф Сергій Гудак. Запропонувавши це їм, зрозуміла, що ми мислимо однаково і мета в нас одна. Окрім щотижневих розповідей про котопсів, будемо продовжувати й фотосесії з рятувальниками. Звісно ж, хочеться зробити такий календар, як у австралійців, однак це поки що мрії, для втілення яких ми, можливо, пошукаємо меценатів. Якщо все вдасться, то гроші від продажу підуть на розвиток «Барбосу». Скажу одне: головне — це старт, і ми його вже промайнули. Тож тепер лише вперед!», — прокоментувала Наталія Батир.  

«Я з радістю погодився долучитися до цього проекту, і якщо наша зйомка допоможе, а я в цьому переконаний, комусь з цих собак і кішок знайти дім, буде дуже класно. Якщо люди в пошуках домашнього улюбленця згадають, що можна зайти в «Барбос» і там зустріти друга — отже, мета проекту досягнута. Якщо люди стануть більш відповідально ставитися до всього живого навколо них і вчити цього своїх дітей — значить, мета була досягнута. Одночасно з цим, якщо чесно, не хочу, щоб цей проект просто перетворився на такий собі флешмоб «сфоткайся з тваринкою з притулку». Якщо є бажання допомогти, можливо, краще зв’язатися із волонтерами і спитати про потреби «Барбосу», — зазначив «Дню» Сергій Гудак, фотокореспондент Укрінформу.

Фото Сергія Гудака надала Наталія Батир

Вікторія ЖУЙКО, Ужгород
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ