Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети.
Євген Маланюк, український письменник, поет, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик

Міф про степ

У Дніпрі триває виставка, присвячена митцям дніпровського андеграунду
14 січня, 2021 - 10:07

Мистецький захід у музеї «Літературне Придніпров’я» і презентація образотворчого видання з інтригуючою назвою «Міф про степ. Митці дніпровського андеґраунду 1970-х — поч. 1990-х рр.» було реалізовано в рамках програми мера Дніпра Бориса Філатова «Культурна столиця». «Художня рада при міському голові Дніпра підтримала цей проєкт. Це унікальна можливість для авторів, митців, яка з’явилася у нашому місті п’ять років тому. Завдяки грантовому конкурсу ми маємо змогу підтримувати творчі ідеї містян», — зазначив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов. «Я дуже радію, що програма «Культурна столиця» може підтримувати такі гарні проєкти. Одне із завдань «Культурної столиці» — зберегти та донести історію Дніпра», — вважає керівник художньої ради при міському голові Григорій ГЕЛЬФЕР.

Книга «Міф про степ. Митці дніпровського андеґраунду 1970-х — поч. 1990-х рр.» отримала таку назву невипадково. В основі праці молодих мистецтвознавців Володимира Малікова та Ольги Щербини лежить спроба поглянути на творчість певної низки художників, які наприкінці 1980-х років намагались створити товариство «Степ». Воно так і не стало офіційним, утім дало поштовх до нового культурного міфу українського Дніпра. «На етапі зароджування ідеї ми разом із Володимиром Маліковим думали, що це буде просто видання про мистецтво, але у процесі ми зрозуміли, що це історія про синергію, якої не вистачало творчій спільноті нашого міста багато десятиліть. Геніальними художниками стають, але якщо про них не говорити, не згадувати, не лишати пам’ять для нащадків, то вони забуваються. Ми дуже вдячні програмі «Культурна столиця» за можливість втілити наш задум», — розповідає Ольга Щербина.

В експозиції камерної виставки «Міф про степ» об’єднано графічні й живописні твори, а також серії художників. Тут ілюстрації, виконані в техніці естампної графіки Володимиром та Людмилою Лободами. Представлений також живопис Олександра Нем’ятого і самобутнього художника Анатолія Сологуба, а також гравюри та картини Сергія Алієва-Ковики та Володимира Бублика.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: