Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

«Мотиви» Петра Сипняка

В «АВС-арт» представлені роботи відомого українського художника, написані впродовж останніх двох років
12 жовтня, 2015 - 14:38
ПЕТРО СИПНЯК ПЕЙЗАЖ, 2015. ПОЛОТНО, ОЛІЯ

Заслужений художник України Петро Сипняк на своїй персональній виставці в галереї «АВС-арт» представив урбаністичні та сільські пейзажі і натюрморти, написані впродовж останніх двох років. Кожне полотно різнопланових і живих «Мотивів» втілило багаторічний досвід живопису на пленері, сам автор — гідний приклад самовідданості в мистецтві: чесний і нефальшивий, щиро закоханий у свою справу художник, здатний щодня вставати вдосвіта тільки для того, щоб «знайти цікавий краєвид» для нового пейзажу.

Вже майже тридцять років творчість Петра Сипняка відкривають для себе чисельні глядачі в багатьох містах України, Франції, Чехії, Бельгії, Італії та інших європейських країн. Художник не просто змальовує якийсь мотив, а прагне наповнити його мовчазним роздумом — думою, закодованою в зовні простакуватих сюжетах: безтурботності безкрайнього неба і суворості старих міських споруд, буденних сільських сценках біля хати, у життєрадісній весняній зелені, що пробивається до сонця в передмісті... Глядачів зачарує приємна шорстка поверхня сріблясто-перлових полотен, що переносять нас на вулички старовинного Львова, і ангельська блакить неба в наївних сільських сюжетах.

ПЕТРО СИПНЯК - КВІТНИК, 2015. ПОЛОТНО, ОЛІЯ

Творчий початок було покладено ще в юні роки, коли Петро спробував намалювати ескізи до вишиванок, допомагаючи своїй бабусі - вишивальниці. В одному зі своїх інтерв'ю він розповів: «Моє творче життя можна прослідкувати за моїми картинами. Юнацькі етюди з натури, потім копії картин у музеях, початок серії «Чумаки» і картини на релігійну тематику, потім – захоплення міфологією, експериментальна серія «Дійства», далі - великі пейзажні цикли, краєвиди Львова, а також Праги, Рима, Венеції, Парижа, шевченківські місця; портрети і жанрові сцени; величезний цикл «Вертеп»... Мені не цікаво затримуватися на чомусь одному... Дуже люблю працювати з фактурним мазком. Фарба, густо лягаючи на полотно, створює дуже цікаві вібрації. Залежно від світла картина завжди виглядає по-іншому. Використовуючи фактуру, можна досягти об'ємного зображення тільки незначними нюансами одного кольору».

ПЕТРО СИПНЯК РАНКОВІ ПРОМЕНІ, 2015. ПОЛОТНО, ОЛІЯ

За живописною манерою завжди можна визначити і склад особистості майстра, і його психологічний стан, і навіть особливості індивідуального світогляду. Знавці арт-життя давно з'ясували, що навіть за суто зовнішньою ознакою - характером облаштування майстерні - спостережливий гість без зусиль може повною мірою розкрити особливості особистості художника. Та й сама картина – її настрій і кольорове рішення, логіка побудови композиції, увага до ретельного опрацювання деталей, навіть нерівна поверхня полотна ясно і вочевидь свідчать про специфіку авторського бачення. Живопис Петра Сипняка говорить про відвертість автора, його життєлюбність і дружелюбність, а також про чисте сприйняття краси природи, незіпсоване жодними модними стереотипами і кліше, широко поширеними у новітньому мистецтві. І абсолютно безпомилково можна стверджувати, що свою рідну землю він любить не напоказ - а від щирого серця. Тому й роботи художника здатні тішити око: його люблять і галеристи і колекціонери.

ПЕТРО СИПНЯК РАНОК У МІСТІ, 2014. ПОЛОТНО, ОЛІЯ

Майстер народився в селі Лани Івано-Франківської області, закінчив Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва. Одразу після закінчення вишу, з початку 80-х років, він бере активну участь у виставкових проектах в Україні і за кордоном. Нині живе і працює у Львові, де його добре знають як шанованого живописця. Петро Сипняк — Член Національної спілки художників України і КУМ, народний художник України. Найчастіше твори майстра можна побачити у львівських галереях, проте його творчість також була представлена на виставках у Києві – в Національному музеї Тараса Шевченка, галереї «Мистецька Збірка», а також у Європі (у приватних галереях Німеччини, Бельгії, Польщі і багатьох інших країн).

Організатори виставки повідомили, що останнім часом маестро не часто радує глядачів своїми виставками, тому відвідати «Мотиви» – завдання першочергове для всіх шанувальників хорошого живопису. Галерея «АВС-арт» відкрита щодня з 11:00 до 19:00, окрім неділі і понеділка, вхід на виставку вільний. Експозиція працює до 17 жовтня.

Фото картин надані художником.

Олена ШАПІРО, мистецтвознавець

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments