Не знати історії - означає завжди бути дитиною.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

МОЗАЇКА

10 серпня, 2004 - 00:00

Iталійський «Кінець світу»

В італійському містечку Вальмонтона, за 35 кілометрів від Рима, пройшов Другий міжнародний конкурс «авторських» феєрверків «Caput Lucis 2004» («Кінець світу-2004»).

Переможцем конкурсу стала збірна команда Італії. Мер міста Анджело Мьєле вручив їй почесний приз — «Трофей Вальмонтони».

— У змаганнях брали участь команди з восьми країн: Іспанії, Китаю, Бразилії, Аргентини, Австралії, Словаччини, Філіппін і, звісно, Італії, — розповів РІА «Новости» Еліо Гранде, організатор конкурсу, що відбувався під патронатом адміністрації столичної провінції. — Перший конкурс провели два роки тому. Тоді фортуна посміхнулася представникам Китаю, країні, де, власне, феєрверки й зародилися.

Експертне журі оцінювало представлені композиції за кількома критеріями: сценографія, підбір кольорів, послідовність, темп і ритм, траєкторія. За чотири вечори в небо над Вальмонтоною запустили 12 тонн різних феєрверків. Проте попіл, який неминуче осідав в садах і городах місцевих жителів, не викликав жодних протестів, наголосив Еліо Гранде. Він корисний і слугуватиме добривом для грунту. Зі слів організаторів, конкурс вдався, хоча погода вносила корективи. Так, фінал довелося відкладати, чекаючи, коли мине буря та гроза.

Хто швидший: «Порше» чи МіГ?

На Першому міжнародному авіафестивалі в Жуковському проводитимуть гонки автомобіля з літаком. Про це повідомив РІА «Новости» один з організаторів повітряного шоу, гендиректор ВАТ «Авіасалон» Ігор Новиков. Це стане окрасою свята. Автомобілі «Порше» і «Ламбарджині» змагатимуться у швидкості з літаком МіГ-29 на дистанції 350 метрів.

У фестивалі братимуть участь близько десяти пілотажних груп із різних країн світу. Будуть представлені команди зі США, Франції, Італії й інших країн.

Новиков відзначив, що програма фестивалю буде дуже насиченою. Зокрема, планується продемонструвати не лише фігури вищого пілотажу у виконанні провідних російських пілотажних груп «Російські витязі» і «Небесні лицарі», а також льотчиків із Франції. На авіашоу покажуть пілотовані з землі зменшені моделі літаків. Програма передбачає зустрічі льотчиків із глядачами. Організатори шоу сподіваються, що фестиваль приверне увагу молоді, яка хоче навчитися літати.

Свято літнього снігопаду

Понад три з половиною століття в Італії існує традиція відзначати свято, присвячене дивовижному явищу — літньому снігопаду. Вперше ця аномалія відбулася в 1652 р. Цього разу урочистості проходили в самому центрі Рима, повідомляє РІА «Новости».

Свято розпочалося урочистим богослужінням в соборі Санта Марія Маджоре, а завершилося на площі перед собором, де пройшов «снігопад». Його створили, використовуючи світлові ефекти.

Безрозмірні кросівки

Американська компанія-виробник спортивного одягу та взуття розробила модель кросівок, розмір яких може змінюватися разом із ростом ступні. Про це повідомляє агентство «Рейтер». У цей час новий продукт проходить випробування в споживачів США та Німеччини. Диво-кросівкам, підошва яких має структуру гармошки, що розтягується при натисненні на кнопку, дали назву «Макс дер вурм» («Макс- черв’як» — нім.).

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ