Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

Нічною екскурсією з легендами про місто

В Острозі стартував туристичний сезон
16 травня, 2019 - 10:31
ФОТО ОЛЕКСІЯ КОСТЮЧЕНКА

В Острозі відбулася безкоштовна нічна екскурсія, під час якої краєзнавець Віталій Бондарчук розповів відвідувачам найцікавіші легенди про місто. Саме таким чином в Острозі вирішили відкрити цьогорічний туристичний сезон.

«Побудувати екскурсію абсолютно на легендах — було новим викликом для мене і неабиякою цікавинкою. Разом з керівником туристично-інформаційного центру Острога Анастасією Драчук і завідувачем відділу туризму та охорони культурної спадщини виконкому Острозької міської ради Олесею Гощук ми розробили маршрут екскурсії, орієнтований на західну частину міста — у бік вулиць князів Острозьких, Бельмаж, Межиріцького монастиря. Втім, кінцевою точкою була Замкова гора — так би мовити, серце Острога. Також нам довелося опрацювати легенди про Острог Пантелеймона Юр’єва, Йосипа Новицького, Петра Андрухова, Миколи Бендюка, серед яких обрати найкращі», — розповів кандидат історичних наук, співробітник Музею історії Острозької академії Віталій БОНДАРЧУК.

Захопливі розповіді Віталія Бондарчука супроводжувалися театралізованими постановками. Наприклад, на одній із вулиць відвідувачі зустрілися з острозьким катом, який пропонував купити в нього мотузки для зв’язування рук. Також усі мали можливість почути віртуозну гру музиканта Геслера. За легендою, він мешкав на хуторі біля Острога, працював у князя Острозького й, попри свій талант, дуже боявся людей. Його гра зачаровувала всіх навколо, та коли люди намагалися підійти до нього ближче, він тікав. Лише після його смерті з’ясувалося, що скрипка, на якій грав Геслер, складалася із простої дерев’яної дошки з кількома струнами. Навіть на цьому нехитрому інструменті він міг грати милозвучну мелодію. А ще під час екскурсійного маршруту учасники побачили привид мельникової дочки Наталки, яка через втрачене кохання топила паничів, зустріли обезголовленого Северина Наливайка і почули, як намагаються вибратися з-під землі зачаровані скарбошукачі.

Піднявшись сухим руслом річки Грабарки, яка колись омивала замок Острозьких, усі потрапили на подвір’я садиби князів Яблоновських. Там дружина-втікачка Яблоновського пригостила екскурсантів східними ласощами. Це було завершальним етапом екскурсії.

«Сьогодні я відкрив свій рідний Острог по-новому. Оскільки зараз мешкаю в Києві, то постійно розповідаю друзям про це місто з величною історією. Тепер зможу й сам переповідати їм ці містичні легенди. Хочу подякувати організаторам за чудову атмосферу і можливість побачити своє місто з іншого ракурсу», — поділився враженнями один із відвідувачів нічної екскурсії Володимир Луцик.

Олексій КОСТЮЧЕНКО, Острог
Газета: 
Рубрика: