Малоросійство – це не політика і навіть не тактика, лише завжди апріорна і тотальна капітуляція.
Леся Українка, українська поетеса, письменниця, перекладачка, культурна діячка

Переїзд будинку Енглендера

У Сан-Фран­цис­ко, бу­ду­ю­чи но­ве, зна­хо­дять міс­це і для пам’яток ми­ну­лої епо­хи
23 лютого, 2021 - 10:07
На фото: 139-річний вікторіанський будинок, відомий як «будинок Енглендера», піднятий на пласку платформу, їде вулицею Франкліна до нового місця за шість кварталів, оскільки його ділянка буде використана для будівництва 48-квартирного восьмиповерхового багатоквартирного будинку, у Сан-Франциско, Каліфорнія, США, 21 лютого 2021 року / ФОТО РЕЙТЕР

У неділю двоповерховий вікторіанський будинок проїхав через п’ять смуг вулиці Франкліна у Сан-Франциско і зупинився на заборонний сигнал світлофора. Біля нього було аж 600 спостерігачів з мобільними телефонами, описує непересічну подію видання San Francisco Chronicle (www.sfchronicle.com). Через 139 років перебування на вулиці Франкліна, 807, будинок переїхав на вулицю Фултон. За даними Історичного товариства Сан-Франциско, за 50 років вікторіанець переїхав вперше, і ніхто не хотів цього пропустити, ідеться в повідомленні. «Це викликало найбільший ажіотаж у мене за останні 10 років. Що робити, якщо він обвалиться?» — сказала зокрема Камілла Бломквіст, котра встала о 6:15 ранку, щоб устигнути побачити історичний момент.

Коли будівля рухалася внизу вулицею Франкліна, її супроводжував дедалі більший натовп. Задіяні в процесі робітники проводили обрізку дерев на шляху будівлі і складали гілки в подрібнювач деревини. Один зі свідків події, Ден Ньюмарк, порівняв її з процесією під час свята Марді Гра. «Я одержима старими будинками, і завжди звертала увагу на цей будинок, проходячи повз. Я думала, як довго він пробуде тут. Тепер я знаю», — сказала Вікторія Наді, дизайнерка інтер’єру.

«Ці будинки є частиною тканини Сан-Франциско», — переконанаа Фіона Макдугал, членкиня Вікторіанського союзу Сан-Франциско. — Важливо зберегти їх, а не замінювати купою холодних ящиків».

Газета: 
Рубрика: