Усвідомлення народом свого буття є, можливо, найбільшою силою, що рухає життя
Володимир Вернадський, філософ, природознавець, один із засновників Української Академії наук

Повернення тюленів

На північному узбережжі Франції відновлюється популяція, що почала зникати в 1970-х роках
23 лютого, 2021 - 18:25
ФОТО РЕЙТЕР

Тюлені почали зникати з Опальського узбережжя в 1970-х роках під тиском рибалок, які розглядали їх як суперників за улов, пише Рейтер. Але з 1980-х років, тюлені, які не мають природних хижаків у Ла-Манші, є захищеним видом у Франції, і в результаті вони почали повертатися на узбережжя. Зокрема днями дрони зафіксували орієнтовно 250 диких сірих тюленів, дорослих та дитинчат, які гуляли під час відпливу біля міста Марк.

Згідно з доповіддю за 2018 рік, зараз у цьому районі проживає щонайменше 1100 тюленів. У регіоні Бей-де-Сомме кількість морських тюленів зросла на 14,4% між 1990 і 2017 роками, в той час як сірих тюленів — зросла на 20%, встановлено дослідженням.

Один із любителів і захисників тварин Джером Грессьє, розповів агентству: «Під час відпливу вони селяться тут, щоб потовстіти, відпочити та підготуватися до майбутнього полювання в морі». Чоловік використовує довгофокусну лінзу для виявлення поранених тварин. «Це дозволяє нам побачити, чи є тварини, які потрапляють у сітки, — розповів він. — Їм дуже боляче, якщо сітка їх схопить за шию». Пораненим тюленям надають допомогу в сусідньому центрі порятунку тварин у Кале.

На фото: сірий тюлень лежить на піщаному березі біля маяка Вальде в місті Марк поблизу Кале, Франція.

Газета: 
Рубрика: