Найвища мудрість — знати самого себе
Галілео Галілей, італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, поет

Розмінування «Ударного»

На Херсонщині знешкоджують корабель часів Другої світової війни
9 липня, 2018 - 20:24
ФОТО НАДАНО ПРЕС-СЛУЖБОЮ ГУ ДСНС У ХЕРСОНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

У Ягорлицькій затоці спеціалісти відділення підводного розмінування групи піротехнічних робіт та спеціальних водолазних робіт ДСНС розміновують бойовий корабель Дунайської флотилії — монітор «Ударний». Корабель затонув після влучання авіабомби під час наступу німецьких військ у вересні 1941 року. Однак на палубах залишилися сотні вибухонебезпечних снарядів. Виявили «Ударний» восени минулого року.

«Біля «Ударного» постійно перебуває наше експедиційне судно «Снег». Спочатку мотопомпою розмивається мул із палуби корабля, після цього водолази вручну піднімають боєприпаси. Щодня — до 25 штук. Снаряди різного калібру, адже на моніторі стояли дві гармати калібру 130 і 45 мм. Спочатку їх складають у окремому місці на дні моря, потім піднімають на пліт і перевозять на берег, звідки доставляють до місця знищення. Робота насправді дуже небезпечна і ювелірна», — розповідає «Дню» начальник піротехнічного відділення аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС у Херсонській області капітан Сергій СІРОШТАН.

За словами Сергія Сіроштана, рятувальники знищили майже 600 снарядів, піднятих із «Ударного». Всього, за попередніми оцінками, їх там орієнтовно дві тисячі. «Боєкомплект пошкоджений водою, але це не значить, що він не становить загрози. Вибухова речовина і детонатори у такому стані, що за певних умовах можуть вибухнути», — каже Сіроштан.

Відомо, що 1963 року аквалангісти з Миколаєва підняли верхівку однієї з гармат «Ударного», яку пізніше встановили біля музею суднобудування і флоту. Сьогодні ж водолази ДСНС знаходять речі побуту радянських моряків: чорнильницю, металеву бляху з солдатського ременя, протигаз тощо. Їх планують показати на окремій виставці чи передати до музею. Роботи з розмінування триватимуть ще орієнтовно місяць.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments