Свобода нічого не варта, якщо вона не включає в себе свободу помилятися
Могандас Карамчанд Ґанді, індійський державний і політичний діяч, національний герой

«Шахи на траві»

Літньошколярі «Дня» долучаються не тільки до творення якісної журналістики, а й до якісного відпочинку
18 липня, 2016 - 17:00

Шотландія, ХV століття... Саме в цей час і в цьому місці зародилася одна з найелітніших ігор. Ви думаєте, її винайшли члени королівської сім’ї? Зовсім ні. Курйоз полягає в тому, що творцями розваги були звичайні пастухи, а грали в неї лише представники знаті. Багато славних воїнів в ті часи надавали їй перевагу перед уроками боротьби, стрільбою з лука та фізичною підготовкою. Тому король Шотландії видав закон, яким заборонив цю гру. І тільки через століття світ знову зустрівся з нею. А в Україні цей спорт  почав розвиватися лише в 90-ті роки ХХ століття.

Здогадались, про що йдеться? Якщо ні, ось підказка: «Ноги на ширині плечей, коліна розслаблені, трохи зігнуті, спина рівна, до рук беремо ключку і впевнено затискаємо її, трохи повертаємо тулуб, розмахуємось, пауза, і — швидкий удар», — так починається перший урок гри в гольф. Для учасників Літньої школи журналістики він пройшов у «Гольф-центрі Київ». Вступний інструктаж провів тренер із восьмирічним досвідом Ігор Олексин.

Фоторепортаж

Гольф є одним із найдоступніших видів спорту для людей усіх вікових категорій, адже вправлятись у ньому зможе як мала дитина, так і люди похилого віку. Тренер розповідає, що його наймолодшому учневі лише три з половиною роки, а найстаршому — дев’яносто. Тільки уявіть собі, наскільки мотивованим та витривалим має бути гольфіст, якщо в середньому один раунд триває чотири години, а рекордним  став десятигодинний гольф-марафон! А ще цікаво, що гру не зупиняють навіть під час зливи.

Така інформація трішки налякала літньошколярів, але не відбила бажання познайомитися з гольфом. Тому, незважаючи  на спеку, журналісти-початківці вирушили на поле. Додаткову мотивацію для цього  надав  «Гольф-центр Київ»: спеціально для літньошколярів організували міні-турнір, переможцеві якого передбачався подарунок — сертифікат на безкоштовне заняття з гольфу.

Втримати правильно ключку в руках — ціла наука, що вже казати про те, щоб орудувати нею. Тому дехто з літньошколярів замість того, щоб направити м’яч у лунку, запускав туди ключку. До речі, інструктор розповідає, що це не унікальний випадок, і навіть вже є рекорд — 50 метрів. На жаль, поки школярикам не вдалось побити його.

Тренер заспокоював учнів і нагадував, що важливим є правильне налаштування на гру: «Коли на полі є перепона, наприклад, озеро, не думайте про те, як би не потрапити в нього, інакше — м’яч полетить у воду. Думайте про те, що ваш удар буде вдалим, і тоді все вийде». Він також додає, що гольф пов’язаний з психологію та аналізом. Гравцю треба бути спокійним і аналізувати ситуацію: з якого боку підійти до м’яча, яку ключку вибрати і  з якою силою вдарити. Також необхідно врахувати опір вітру та інші природні умови. Через це гольф часто називають «шахами на траві».

Ще однією спільною рисою цих двох ігор є великий призовий фонд для їхніх переможців. Грошова нагорода — це, звісно, приємно, але щоб розпочати кар’єру, треба чимало грошей, щоб спорядити себе. Так, Ігор Олексин розповідає, що в середньому початківцю потрібно близько 1000 доларів, щоб закупити одяг і спорядження. Чимала частина з них йде на закупівлю ключок, яких, до речі, має бути приблизно 12, адже існують ключки різних видів: одні — для далеких ударів, інші — для високих тощо.

Отже, після годинного тренування розпочався міні-турнір літньошколярів. Завдання полягало в тому, щоб закинути м’яч у лунку або хоча б наблизитись до неї. Кожен гравець мав по дві спроби, яких багатьом виявилось замало. Тому дехто з дівчат трохи засмутився. Та ненадовго. Одразу після турніру інструктор повідомив, що переможців буде двоє. Перша номінація «За найчіткіший удар», а друга — «За найкращу техніку виконання та найсильніший удар». Першою переможницею стала Оксана Войтко, а другою — Марина Барба, якій вдалось закинути м’яч на 70 метрів. Вони отримали сертифікати на безкоштовне відвідання клубу.

Оскільки гольф з’явився в Україні відносно нещодавно, він поки не залучений до міжнародних змагань. Але на сьогодні вже створено належні умови для тренувань, і цей спорт стає дедалі доступнішим. Можливо, саме «наші» дівчата в майбутньому стануть професійними гольфістками і представлятимуть Україну на міжнародних змаганнях.

Нагадаємо, цього року Літня школа журналістики «Дня» проходить за підтримки Центру інформації та документації НАТО.

Марія МАТЯЖ, Христина СОЛТИС, Літня школа журналістики «Дня»-2016. Фото Бориса КОРПУСЕНКА
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments