Мовчання іноді говорить більше, ніж слово
Володимир Винниченко, український прозаїк, драматург, політичний і державний діяч

Собаки впливають на зниження ризику розвитку астми у дітей!

Про нові дослідження американських учених
16 серпня, 2012 - 00:00

Мікроби, що живуть в домашньому пилу в помешканнях, де є собаки, можуть допомогти захистити дітей від інфекції, що викликається респіраторним вірусом, тяжка форма якої може призвести до астми, свідчать дані дослідників з Каліфорнійського університету в Сан-Франціско, представлені на з’їзді Американського товариства мікробіології.

«Ми виявили, що додавання до мишачої їжі пилу з домогосподарств, де є собака, захищає їх (мишей) від дитячого інфекційного агента, що передається повітряним шляхом, респіраторного синцитиального вірусу (RSV infection). Ця інфекція поширена в дитинстві і зазвичай має симптоми середньої і значної вираженості. В останньому випадку існує високий ризик розвитку астми», — цитуються у прес-релізі університету слова автора наукової праці Кеї Фуджімура.

Респіраторний синцитіальний вірус є основною причиною інфекцій нижніх дихальних шляхів у новонароджених і дітей. Від цього вірусу не існує вакцини. Лікування обмежене підтримувальною терапією, можливе застосування кисневої маски.

У своїй роботі Фуджімура та її колеги порівняли три групи тварин: мишей, які отримували порцію «собачого пилу» до інфікування, мишей інфікованих, але які не піддавалися дії пилу, і мишей контрольної групи без інфекції, пишуть ria.ru. «Миші, що отримували пил, не показали симптомів, пов’язаних з інфекцією, таких як запалення і поява слизових виділень. Вони також мали інший склад кишкової флори, ніж миші, що не харчувалися пилом», — каже Фуджімура.

Раніше вже проводився взаємозв’язок між домашніми тваринами (собаками й котами) і захистом їхніх власників від розвитку астми. В останній роботі Фуджімура та її колеги продемонстрували, що колонії бактерій в домашньому пилі (микробиом), там, де є кішка чи собака, композиційно відрізняються від пилу помешкань, де немає домашніх тварин.

«Це спонукало нас передбачити, що мікроби із «собачого пилу» можуть колонізувати шлунково-кишковий тракт, створюючи імунну відповідь і захищаючи свого господаря від астмагенного патогена RSV», — каже Фуджімура.

За її словами, ця робота є першим кроком до визначення ідентичності мікробних різновидів, які створюють захист проти повітряних інфекцій.

Ідентифікація певних різновидів і механізмів, що лежать в основі цього захисного ефекту, становить вирішальне значення для розуміння критичної ролі мікробів у прояві алергічних наслідків захворювань. Ця праця може посприяти розвитку мікробних методів лікування, аби захистити людину від RSV і врешті-решт знизити ризик розвитку дитячої астми.

Газета: 
Рубрика: