Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

«Стан природи в її розмаїтості»

Львівська художниця Ніна Буряк в абстракціях показала красу міжсезоння
15 березня, 2018 - 10:04
ФОТО АВТОРА

13 березня у львівській галереї «Зелена канапа» відкрилася виставка живопису Ніни Буряк «Міжсезоння». Це перша виставка художниці після тривалого творчого затишшя.

Спеціально для цієї виставки мисткиня створила низку абстрактних асоціативних живописних полотен. Відповідно до назви експозиції створені вони були у період зимово-весняного міжсезоння. За словами Ніни Буряк, найбільше її надихав стан природи в її розмаїтості, поетичній красі та стриманій колористичній гамі. Відповідно до законів абстрактного живопису вона творила, підкоряючись глибинній інтуїтивній хвилі. В цілому свій доробок вона сприймає як цілісний енергетичний потік, сугестією якого є ті чи інші настрої, дійства, атрибути та конструкції, тонко препаровані кольором та фактурою.

«Для такого виду творчості Ніні Буряк знадобився, окрім таланту, неабиякий мистецький професіоналізм і свобода, здобута роками праці на ниві образотворчого мистецтва», — говорить власниця галереї «Зелена канапа» Олеся Домарадзька.

Ніна Буряк є яскравим представником митців 80—90-х років. Того часу художниця вела активну виставкову діяльність, як в Україні, так і за кордоном, працюючи як в живописі, так і в графіці. Фолькльорно-модерні традиції, в поєднанні з абстрактними композиційними елементами в її творчості мали великий успіх. Її твори зберігаються у багатьох музеях України та приватних колекціях України, Канади, США, Австрії, Бельгії, Німеччини тощо.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments