Вацлав Гавел, чеський політик та громадський діяч, дисидент, критик комуністичного режиму, драматург та есеїст, дев'ятий та останній президент Чехословаччини та перший президент Чехії

Сюрприз, якого не чекали

Перша перемога Олени Ляшенко в «дорослій» серії Гран-прі IСУ
11 листопада, 1998 - 00:00

На світових форумах боротьба розгорталася переважно між росіянками, американками й китаянками. Тим приємнішим став сюрприз, піднесений на міжнародних змаганнях серії «Гран-прі ІСУ» 22-річною Оленою Ляшенко. Вихованка Марії Амірханової на 2-му етапі («Skate Canada») в містечку Кемлупс обійшла десятьох суперниць, зокрема дворазову чемпіонку Європи Ірину Слуцьку з Росії, котра задовольнилася лише третім місцем — 4,5 очка. На другій позиції японка Фуміє Сугурі — 2,5 очка. Олена після першого раунду поступалася їй 0,5 очка, але в результаті посіла чисте перше місце — 2,0 очка.

У чоловіків честь України захищав Євген Плюта, котрий у результаті став тільки шостим (серед одинадцяти учасників). Шкода, адже після першого раунду він замикав трійку призерів. А першим був росіянин Євген Плющенко. Він зумів лише на 0,5 очка обійти олімпійського чемпіона з Канади Елвіса Стойко.

У парному катанні, за відсутностi найсильніших фігуристів, перемогли китайці — Цю Шен і Хонгбо Чжао. У змаганні танцювальних дуетів не було рівних канадській парі Ши-Лін Бурн — Віктор Краатц, яка вже вп’яте стала переможцем турнірів «Skate Canada».

Наступний старт (але незаліковий) для Олени відбудеться в Парижі в останній декаді листопада. А 3 — 6 грудня вона виступатиме на заліковому етапі в Саппоро (Японія), де на неї чекає нелегка боротьба й зі Слуцькою, і з Сугурі, а також із сильною фігуристкою з Франції Летицією Юбер.